Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen középfokú nyelvvizsgák...

Milyen középfokú nyelvvizsgák vannak angolból Debrecenben és környékén? Ami nem túl nehéz, de külföldön is elfogadják?

Figyelt kérdés
Légyszi ne azt írjátok, hogy nézd meg ezt meg azt az oldalt, hanem konkrétan. 1 évem van a felkészülésre, és szeretném kiválasztani a legmegfelelöbbet. Elöre is köszi.

2011. nov. 1. 11:35
 1/2 Zeu ***** válasza:

Én konkrétan egy hónapja csináltam a nyelvvizsgámat, akkor felmértem a lehetősségeket, de azt nem tudom melyiket fogadják el külföldön. Elméletileg ezek megkötött szinten kell legyenek, vagyis mindet el kellene fogadniuk szerintem.


2 nyelvvizsga van, ami érdekes lehet az egyik a Dexam (Debreceni egyetemhez tartozik, de akárki jelentkezhet nem kötelező az egyetemre járni, a dexam.hu oldalon tudsz utána nézni). Ennél leginkább azt nézik sikerült-e megértened a szöveget, és érthető-e amit válaszként írtál, ami könnyítés a másikhoz képest. A szóbeli részénél pedig egy másik vizsgázóval kell beszélgetned nagyrészt, ami megintcsak előny lehet, ha előtte gyakoroltok, összeszoktok.


A másik az origó, vagy régi nevén rigó utcai. Erről kevesebbet tudok, mert a másikat csináltam meg. Itt sokkal inkább a nyelvtanodaat figyelik, minta szövegértést, a szóbeli részénél pedig egy vizsgáztatóval kell beszélgetned. Azt mondják ennek könyebb a szóbelije, de az írásbelije nehezebb.


Még egy lehetősség, hogy ha a szóbelit-írásbelit másik helyen csinálod. Később egyesíteni elhet őket egy ugyanlyan C vizsgává, mintha egy helyen végeztél volna mindkettőből.


Ezen kívül csak nyelviskolák vannak, amik általában vizsgát nem rendeznek. Szerintem akkor már jobban jársz, ha valamelyik vizsgával is foglalkozó iskolánál jársz végig egy tanfolyamot, és megismered az ottani rendszert.


Elég régi volt a kérdés, de remélem segíthettem. (ha esetleg a dexamot választanád reál modullal, írj rám nyugodtan, és elküldöm neked a gyakorlófeladatokat amiket kaptam mikor én próbálkoztam vele)

2011. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon kedves vagy, köszi. az a helyzet, hogy van egy magántanítványom, aki sportoló és külföldre megy 1 év mulva kb. azért irtam ki a kérdést, mert én már nagyon régen csináltam a nyelvvizsgámat, és nekem meg volt adva melyiket kell ( TELC), de azt nem szeretném megcsináltatni vele. de ez amit mondasz jól hangzik, megköszönném akkor ha elküldenéd amit tudsz :)
2011. nov. 23. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!