Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az ECL középfok...

Mennyire nehéz az ECL középfokú listening?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy elég nehéz - a vizsga legnehezebb része.

Aki mostanában volt ECL-en, annak mi a véleménye? Hogyan lehet rá jól felkészülni? Egy hónapom van rá;angolra megyek.



2011. nov. 1. 15:07
 1/9 anonim válasza:

Szia! Én is nagyjából egy hónap múlva megyek középfokú ECL-re. :) A listening valóban elég nehéz, mi suliban csináltunk két régebbit, az egyiket senki nem tudta 40% fölött megoldani. :/ Nagyon gyors, és érthetetlen párbeszédek vannak, gyakoriak az akcentusok is benne. Neten nézz szét, hátha találsz hozzá anyagot.

Sok sikert a nyelvvizsgádhoz! ;)

2011. nov. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Weitz Tercsi ***** válasza:
Igen, ez a legnehezebb része. Gyors, és háttérzaj van.Kulcsszóval kell válaszolni. Ha többet írsz,és nem csak a konkrét választ, nem kapsz pontot.Ha azt kérik írj 3 szót és te 2-t írtál, szintén nincs pont. Nagy szókincs kell hozzá, hogy megértsd. És koncentrációkészség.Ha elkalandozol, biztosan lemaradsz a válaszról.Gyakorolj netről.
2011. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hol találhatnék hanganyagot?

Csináltam emelt érettségi feladatokat. Könnyűek voltak, semmi háttérzaj.

Megvan az ECL gyakorlókönyv, azok is könnyűek, max. egy kis recsegés van , de tisztán érthető.

Jó lenne megtudni valahonnan , hogy kb. mi az elvárás

2011. nov. 7. 20:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az októberi B2-es ECL-en voltam, szóval friss tapasztalattal vagyok! :) Nekem a listening volt az,ami a legbénábban ment. Az egyik fele általában háttérzaj mentes,elég érthető, ez az amikor kérdésekre kell válaszolnod. A másik része, amikor kicsit jobban hadar, háttérzaj gyakoribb, ez ami háromból kell karikáznod. Figyelj, én is az ECL-es gyakorlókönyvből gyakoroltam, azokat jó nehéznek tartottam, ahhoz képest a nyelvvizsgán könnyebb volt nekem!! :) És 75%-ra sikerült is a listening.

Szóval pár jó tanács: lényeg, hogy koncentrálni tudj, előző nap már ne sokat angolozz és feküdj le időben este, hogy kipihent legyél! :) És semmiképpen se hagyj sehol üres helyet, ahová úgy érzed, dunsztod sincs, oda is tippelj valamit!

Nagyon nagyon sok sikert..szorítok!! :D :)

2011. nov. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rádióhallgatással gyakorolj. BBC4
2011. nov. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=CSvFpBOe8eY&feature=autoplay&..


ha szó szerint le tudod írni a szöveget, no para :)

2011. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Listening komolyan??

Nekem az volt a legkönnyebb része a komplett nyelvvizsgának. Szerintem a szövegértés a legbrutálisabb!

2012. febr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is ezt hallottam de amikor elmentem vizsgára meglepődtem jelentősen mert nagyon könnyű volt

95%-os lett és nem voltak a magnóval problémák ahogy mondják legalábbis nálam mert megkérdezték hogy jó-e úgy mindenkinek mielőtt elkezdték a listeninget.

2012. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na milyen lett(?)
2013. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!