Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol után mennyire nehéz...

Az angol után mennyire nehéz elkezdeni a német nyelvet?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják elég nehéz, fordítva jobb, de én így csináltam, és nekem pont jó volt. :D

Mondjuk a nyelvtan tényleg nehezebb, mint angolban, de az nekem pl. nagyon könnyen megy, a kiejtés viszont százszor könnyebb. Szóval szerintem nem vészes, lehet hasonlíthatni, hogy nahát, ez mennyivel egyszerűbb az angolban, aztán a következő meg németben, meg azért hasonlít a két nyelv, az is segít.

2011. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
32%

Én nem akarok beleszólni az életedbe de szerintem a némettel

kellet volna kezdeni.Nekem mindig azt szokták mondnani.

2011. nov. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
elég nehéz lesz,de semmi sem lehetetlen. a németnél 2x akkora szorgalomra van szükséget mint az angolnál.
2011. nov. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én már 20 éve foglalkozok angollal, használom is. csak azt tanultam,semmi más nyelvet. fél éve kezdtem el németül tanulni. a többiek szenvednek vele a tanfolyamon, én meg kenem - vágom.... nehezebb mint az angol, de nekem semmi különösebb problémát nem jelent.
2011. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Második idegen nyelvet ceteris paribus könnyebb tanulni, mint elsőt, mert tudatosabban állsz a nyelvtani jelenségekhez. Az angol nem könnyíti meg specifikusan a német tanulását, néhány alapszó és nagyon kevés nyelvtani szerkezet hasonlít, de igazából ennek nincs nagy jelentősége. A német kicsivel nehezebb az angolnál.
2011. nov. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gloria92 válasza:
Nekem az angol volt nehezebb, igaz azzal kezdtem és nagyon sok idő volt amíg berögzült. A németet könnyebbnek találom.
2014. jún. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Ötödik válaszoló!:

"A német kicsivel nehezebb az angolnál"

Elárulhatom, hogy nem, mert sokkal-sokkal nehezebb!

Az angol a világ 2. legkönnyebb nyelve, a német pedig a világ 8. legnehezebbje!

Gondolkozz mielőtt írsz, és ne okoskodj olyan dologról amit nem ismersz!

2014. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!