Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nyolcadikos tini milyen...

Egy nyolcadikos tini milyen szinten kene legyen manapsag angoltudas teren?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
középfokú nyelvvizsga, vagy legalábbis az arra való készülés.
2011. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen elvárás. Minél magasabb szinten nem árt, ha van, de még semmiről nincs lekésve.
2011. nov. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején (21 évvel ezelőt) középfokú szinten voltam.

De nincs olyan, hogy "kell". Bár amióta van angol az általánosban, azért az alapokat "illik" tudni :-)

Nem késtél még le semmiről, de ha komolyan szeretnél a nyelvvel kezdeni vmit, itt az ideje belehúzni, most fog a legjobban az agyad! Formális gondolkodásra beérett, memória a csúcson, fül és hangképzőszervek még nem teljesen veszítették el a rugalmasságot (ami nyelvtanuláshoz kell; sőt, ugye remélhetőleg az iskolai angol már rajta hagyta a "nyomait")... Később egyre nehezebb lesz...

2011. nov. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi ilyen elvárás nincs.

Mi pl. eleve nem is tanultunk angolt általánosban, csak németet. Illetve volt angol, fakultatív jelleggel, de semmit nem ért igazából az a heti egy óra késő délután.

Mégis megcsináltam az érettségi után közvetlenül a felsőfokút, minden gond nélkül.

2011. nov. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem probléma azért, ha még nincs meg a nyelvvizsgád. Én nem sokkal a 16. szülinapom után csináltam a középfokú nyelvvizsgámat (idén tavasszal), de még most sem hagytam abba a tanulást. Korábban is meg tudtam volna csinálni, esetleg kicsit gyengébben, de nem feltétlen az volt a célom, hogy papírt szerezzek, hanem hogy alapos legyen a tudásom.

Még a velem egykorú ismerőseim közül alig van néhánynak nyelvvizsgája, pedig nem primitívek, és sokan úgy döntöttek, hogy majd 12. évfolyam végén emelt szintű érettségivel szerzik meg a középfokú nyelvvizsgát.

Mindenképpen tájékozódj a lehetőségeidről.

És hogy a kérdésre valami konkrétabb választ adjak: iskolai tananyag szerint nevetségesen alacsony szinten. Ha viszont kezdeni is akarsz valamit a nyelvvel, akkor egy alapfokú nyelvvizsgát már meg kellene tudnod csinálni 8. végére. De akkor sem vagy még elkésve, ha csak gimnáziumban erősítesz rá, csak akkor egyre több dolgod lesz, most meg időd, mint a tenger:D

2011. nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De alapfokú nyelvvizsgát ne csinálj, mert teljesen felesleges középszint alatt bármiért is fizetni, csak viszonyításként írtam:)
2011. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
az alapfokú semmit nem igazol,amit meg igen,az sehol nem ér semmit...
2011. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!