Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német! Ha egy szó elé odatesze...

Német! Ha egy szó elé odateszem, hogy "sok" (mehr), akkor utána többesszámba kell tennem a főnevet?

Figyelt kérdés
köszönöm
2011. nov. 3. 21:24
 1/7 A kérdező kommentje:

és akkor, hogy van az, hogy "sok programot"??

"mehre Programme"?

2011. nov. 3. 21:27
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A mehr az több-et jelent

viele programme

2011. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
A mehr azt jelenti hogy "több", használd a "viel"-t és sztem így van: viele Programme
2011. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jajj, de hülye vagyok... fogom a fejem, hogy ekkora badarságot kérdeztem. valóban igazatok van, köszi :)
2011. nov. 3. 21:33
 5/7 anonim válasza:
Nincs mit:)
2011. nov. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit kiegészíteném!


A "mehr" a "viel" ragozása, annak a középfoka; jelentése "több". Hasonlításkor használod, teljesen ragozhatatlan. Utána a melléknév ragozása erős.


A "mehrere" az, amire Te gondolsz. Jelentése "sokféle, számos". Csak többes számban szerepel, utána a ragozás erős.

2011. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

viel (sok)

wenig (kevés)

2013. jan. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!