Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ÖSD vagy ORIGO? Melyik a...

ÖSD vagy ORIGO? Melyik a könnyebb?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok is érdekelnek.
2011. nov. 4. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én közép német origót csináltam , a szóbelivel nem volt semmi gondom , bár a magnó egy kicsit húzós . Viszont én az írásbelit elég nehéznek találtam , maga a feladatok is nehezek , és a pontozás is nagyon szigorú. Az ÖSD-ről viszont csupa jó véleményt hallottam . :) Sok sikert! :)
2011. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ÖSD-t tettem, középfokút. Próbanyelvvizsgához képest, sokkal jobban teljesítettem, bár ez teljesen feladatfüggő. Szóbelinél nagyon jófejek voltak a vizsgáztatók, bár nagyon jó képet húztam. Mivel az ÖSD egynyelvű, az írásbelije sokkal könnyebb, nincs fordítás.

Pontosan mi érdekelne? :P

Sok sikert!

2011. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Origót csináltam és az Ösd lett volna a B verzió, amennyiben nem sikerül. Ezért érdekelt volna, de már tárgytalan :) Azért köszi mindenkinek!
2011. nov. 26. 21:27
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja meg azért, mert mindenhol azt hallom/olvasom, hogy milyen nehéz az origó, ennek ellenére viszont az Ösd sokkal elismertebb.
2011. nov. 26. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:
nem , egyáltalán nem elismertebb , sőt..... Annyi hogy az ÖSD-t elfogadják külföldön az Orgiót nem , de Magyarországon az Origót sokkal többe nézik.
2011. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
14:38! Nagyon érdekeset mondtál, én egyre többet olvasom, hogy az ELTE-ORIGO-s nyelvvizsga már sok (munka)helyen nem elfogadott, többet tesz egy nemzetközileg elismert bizonyítvány (így pl. az ÖSD). Ez pedig számomra nagyon érdekes, mert egyik nyelvvizsga helyen sincs annyi nyelvtan (50 ütem teszt rögtön...) és fordítás, mint a Rigó utcain. Te mit gondolsz erről, hogy "hallod"?
2011. nov. 27. 16:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Én igazából pont fordítva hallom mint te , mert én eddig úgy tudtam hogy jobban elfogadják az itk-t . De igazából szerintem mindegy , mert annyira nem a " papír" a lényeg hanem maga a tényleges nyelvtudás. De nyilván , ha megtudtál csinálni egy itk-t nem fog gondot okozni egy ösd. Amúgy nekem is itk-m van. :)
2011. nov. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!