Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy magán-nyelvóráért általába...

Egy magán-nyelvóráért általában 3000-et kérnek ma. Szerintetek ez sok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 21:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
hozzám 2en járnak, 1ik 500at kért, másik 2000-et. aki 2000et kért annak felsőfokú nyelvvizsgája van szal sztem sok
2011. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Senkiről nem hallottam még, aki ennyiért adja, tuti, hogy átlagosan nem 3000. Amúgy meg én is annyit kérnék érte, ha nyelvtanár lennék, sőt, lehet, hogy leszek is...
2011. nov. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én szakképzett, tapasztalt tanárként 2500-öt szoktam kérni 45 percért. Nem kevés kifizetni. Nekem meg nem sok a számláimat befizetni.

Hol láttad ezt a 3000-et és hány percért?

2011. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

3000 HUF-ért az ország melyik részén, hány perc, milyen szinten, általános/szakmai és a tanárnak milyen szintű a végzettsége?


egy angoltanár

2011. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ez reális ár lehet, mondjuk Pesten. Én Pécsett szerettem volna járni és 2500-öt kért volna a hölgy, arra azt mondtam, hogy inkább nem. Azóta én magam is tanítok egy ezresért 60 percet, de én nem vagyok szakképzett tanár, csak felsőfokom van angolból. Bár szerintem mondjuk az aki egy középfokú nyelvvizsgát szeretne annak tökéletesen megfelel egy "én" kaliberű egyén.
2011. nov. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

3000 Ft mennyi időre? Egy jobb tanár simán elkérhet 5 ezret egy brutál tanár pedig nem pofátlan 7500at sem beszólni egy óráért. (60 perc) Ezeket tapasztalatból írom nem a hasamra ütöttem... Szint függő az egész illetve, hogy mit vársz el a tanártól. Ja meg persze az is számít, hogy milyen nyelv...

Nyilván, ha szaknyelvet szeretnél tanulni japánul akkor az beszólhat neked olyan árat is, hogy hanyatt dobod magad.

Egy átlagos szaknyelvi óra amúgy szerintem 5 ezer körül mozog, és egy jobb és felkészült diplomás tanár csak úgy nyelvoktatási célból egy 4 ezret kér el szerintem per óra. Az a reális. Az ilyen egyetemisták, vagy önjelöl nyelvtudorok lehet, hogy csak 2 ezreket kérnek el, de az olyan is lesz. Én is beszélek egy nyelven felsőfokon egy nyelven pedig dadogok középfokon, de ha megpróbálnék egy full kezdőt megtanítani akármelyikre is elvéreznék igen hamar a béna kérdései miatt. Illetve nem is tudnám több felől megközelíteni az anyagot, csak onnan ahonnan nekem is anno megközelítették.

2011. nov. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

Hozzáteszem a brutál tanárt úgy értem, hogy német-francia szinkrontolmács-nak készít fel mondjuk egy (perfekt franciául beszélő) magyart, német nyelvből. (Ez most éppen személyes ismeretségből fakadó példázat.)

5 ezret pedig mondjuk egy anyanyelvi tanár kér el, vagy mint említettem egy szaknyelvű.

2011. nov. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én 1000ft./45 percért járok egy kis faluban egy olyan nyelvtanárhoz,aki általánosban tanít.

Szóval próbálkozz a legközelebbi kis faluban és egyből lemennek az árak. :D

2011. nov. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Budapestről van szó. Kérdezgetitek, hogy milyen nyelv és milyen szint. Nos: anno, amikor angolra jártam, az is ennyi volt (a tanár gimis tanár volt, profi), és oroszra is jártam. Tudom, milyenek az egyetemi tudorok, én is taníthatnék pl. angolt, mert van hozzá elegendő tudásom, de amikor leültem egy haverommal, hogy tanítsam (barátilag), akkor rá kellett jönnöm az ősi igazságra, hogy más dolog valamit tudni, és más megtanítani azt. Ha csak szavakról lenne szó, akkor menne, mert egy élő szótár vagyok, de amikor a nyelvtanba belementünk, rájöttem, hogy kapásból nem tudok jó példamondatokat mondani és nincs tantervem. Sokan mondják, hogy tanítsak, de nekem nem lenne lelkiismeretem elenni az olyan nyelvtanárok kenyerét és konkurenciát jelenteni számukra az alacsony díjaimmal, akik tényleg profik.


Szóval visszatérve: Budapestről van szó, és amennyire én tudom, itt ez a standard ár, esetleg még magasabb. Németre is tervezek járni, ez 5000 Ft/90 perc. 3000-nél alacsonyabbról én errefelé nemigen hallok, pedig a nővérem, osztálytársaim közül néhányan szintén járnak. Azért tartom ezt fontosnak, mert életcélom, hogy minél több nyelvet tudjak.

2011. nov. 5. 11:02
 10/18 A kérdező kommentje:
Látom az időt nem írtam: szóval a 3000 Ft hatvan percre szól.
2011. nov. 5. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!