Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol: mit jelent az, hogy...

Angol: mit jelent az, hogy issuing bank?

Figyelt kérdés
Szövegkörnyezetben: 'Not even the law and currency are universal across the nation - Scottish law is different from English/Welsh law, and Scotland has different issuing banks from England (though the currency of one should be acceptable in the other). Northern Ireland also has some differences in law and its own issuing banks.'
2011. nov. 7. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ra kulon szo, olyan bank, amelyik akkreditivet nyit. Mondjuk "akkreditivet nyito bank"? :)
2011. nov. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És AZ mit jelent? :D :S
2011. nov. 7. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Okmanyos meghitelezes a magyar neve, angolul pedig letter of credit (lc), kereskedelemben hasznalatos, az a lenyege, hogy van egy vevo, egy bank es egy elado, es a vevo a banknak fizet, es az akkreditivben kikotik, hogy az eladonak milyen okmanyokat/iratokat stb kell benyujtania (pl a vasarolt termek szallitasarol) a banknak, es ha ezeket az eloirt hataridoig megteszi, akkor a bank fizet az eladonak. Ez akkor jo, ha pl a vevo es az elado nem tud egymasrol sokat vagy csak nincs meg a bizalom, esetleg nem akarnak kockaztatni. Az eladonak jo, mert ha az akkreditivnek megfeleloen cselekszik akkor biztosan megkapja a penzet es a vevonek is jo, mert csak akkor adja ki a bank a penzet, ha az arut postaztak.

Pl egy pelda, ilyenre nem nyitnak akkreditivet csak hogy egyszerubb legyen

Ebayen akarok venni mondjuk egy plazmatv-t, de az eladonak meg nincs ertekelese, nem tudom, hogy tenyleg azt kapnam-e amit szeretnek illetve hogy egyaltalan kapnek-e valamit. En meg nem vettem semmit, szoval az elado sem tudhatja, hogy megbizhato vevo vagyok-e. Ezert en elmegyek a bankomhoz, aki nyit egy akkreditivet, ebben kikotjuk, hogy en mit varok el a termektol es az eladotol, tehat gyakorlatilag kotunk egy "adasveteli szerzodest", az en penzemet a bank lekoti, es amint az elado benyujtja a banknak, hogy elkuldte a tv-met, akkor a bank tovabbitja a penzt az eladonak. Tehat sem az nem tortenhet meg, hogy en potyara utaltam, sem pedig az, hogy az elado mar elkuldte a termeket, de en nem utaltam.

Remelem ertheto igy :)

2011. nov. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, kicsit tulreszleteztem :D
2011. nov. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!