Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Have discussed, had discussed...

Have discussed, had discussed melyik a helyes?

Figyelt kérdés
a házimat csinálom, és azt hittem erre a feladatra a google fordító jó lesz de nem az. Szóval melyik mit jelent? a teljes mondat az lenne magyarul, hogy gézázol nagyjából hallottam, hogy mirol beszéltetek . nem tudom eldönteni, hogy melyik a helyes, mert a beszélhetés ugye befejezett múlt és én kapásból azt írnám, hogy Géza also informed me about what you had discussed about. de valamiért mégsem:)
2011. nov. 10. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Had discussed, mert előidejűség van múltban, előbb megbeszélték (past perfect), azután Géza elmondta nekem (past simple), aztán most itt a jelenben ezt elmondom.


Szóval: Géza informed me about what you had discussed. (a végére nem kell about)

2011. nov. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a segítséget.
2011. nov. 10. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!