Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb hány szót tanít meg a...

Kb hány szót tanít meg a Rosetta Stone teljes német képzése? Hány szavas a szókincsfejlesztés benne?

Figyelt kérdés
Az első cd-vel végeztem, és az kb 400 db szó. 2000-re saccolom a teljes anyagot, de olvastam már 2500-at is róla. Tudja ezt valaki pontosan?
2011. nov. 13. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is használom ezt a programot. Pontos szószámot nem nagyon lehet mondani, hiszen ki mit számít szónak, attól is függ. Pl. a nyelvtani szavak - névmások, segédigék, névelők, stb. is beleszámítandó a szószámba?


Amit eddig olvastam róla, 5 szinten összesen 2000-2500 szót említenek általában.


Megkérdezhetem, hogy te mennyi idő alatt végeztél az 1. szinttel (napi vagy heti hány órát használva)?

2011. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Pontosan nem tudom h mennyi idő volt, de mivel régen tanultam (vagyis inkább csak tanítottak) a németet, az első cd nekem elég könnyű volt, ezért két nap alatt csináltam egy "oszlopot". Így 1 Unit, 8 nap volt. Most a második cd elején járok, de itt már elég sok az új szó, ezért lassítottam. Kb 4 feladatsort csinálok egy nap, így a 2. cd-t olyan 1.5 hónapra saccolom. Ha ilyen tempóban sikerül végigcsinálni akkor kb olyan 6 hónapra tippelem a teljes anyag átvételét, ami szerintem se nem túl gyors, se nem túl lassú.
2011. nov. 13. 22:58
 3/9 anonim válasza:
ez milyen prógram, vagy milyen cd-hol lehet beszerezni?? németül tanulok most és fontos lenne... előre is köszii :)
2011. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rosetta Stone a neve. Nagyon egyszerű képes feladatokkal és sok ismétléssel tanít, így a szavak nagyon-nagy százaléka megmarad hosszútávon is - tapasztalatból mondom - szemben a szótáras magolással. Kimondottan szókincsfejlesztésre, hallás utánira, és kiejtésre nagyon jó, de a nyelvtant nem igazán lehet belőle megtanulni. Ha tanulod a nyelvet hagyományosan, amellé kiegészítésnek kitűnő.


Fel kell tenni egy alapprogramok, és abba kell külön berakni azt a nyelvi cd-t amit tanulni akarsz. Innen tudod letölteni:


Szoftver:


*****


Teljes német nyelvi csomag:


*****


Itt pedig egy kis leírás a programról:


[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. nov. 14. 14:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Első válaszoló vagyok ismét.

Én ugyanezzel tanulom a franciát. Éppen ma érek az 1. szint végére.


Szerintem a nyelvtant is tanítja, csak nem szabályokat magoltat, hanem mondatszerkezeteket mutat, amiben ugye implicit módon benne van az adott nyelvtan is, amit szintén gyakoroltat. Igazából van kimondottan nyelvtani gyakorló része is, ami a Grammar.


Persze ha valamit nem értek, én is a neten, vagy nyelvkönyvben nézek utána a Miért?-eknek.


Kedves kérdező!

Te egyedül tanulod a németet, vagy jársz tanárhoz stb., és ez a program esetleg csak kiegészítés? Vagy ez hogy van a te esetedben? Jó végre, hogy van, aki komolyan használja, így lehetne tapasztalatokat cserélni a programmal kapcsolatban. :)

2011. nov. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Szerintem a nyelvtant is tanítja, csak nem szabályokat magoltat, hanem mondatszerkezeteket mutat, amiben ugye implicit módon benne van az adott nyelvtan is, amit szintén gyakoroltat. Igazából van kimondottan nyelvtani gyakorló része is, ami a Grammar.


Persze ha valamit nem értek, én is a neten, vagy nyelvkönyvben nézek utána a Miért?-eknek."


Ezzel maximálisan egyetértek. Én is inkább így értettem h nem tanítja a nyelvtant. Persze, van benne nyelvtani rész, de külön utána kell nézni, mert önmagában kevés, szemben a szókincsfejlesztéssel, amiben jobb mint bármilyen hagyományos szótáras nyelvtanulás.


Most már egyedül tanulom, de régen jártam tanárhoz. Nem nyelvvizsga vagy továbbtanulási céllal tanlom, hanem munkavállaláshoz, így nekem ez bőven elég önmagában. A mondatalkotáshoz az alapokat megtanultam még suliban, a szókincset pedig felépítem ebből. Szívesen cserélek tapasztalatokat, ha van valami kérdésed írj. Engem az érdekelne, hogy neked mennyire vált be, és eddigi tapasztalatod alapján mennyire ad használható nyelvtudást valós élethelyzetben!?

2011. nov. 15. 14:38
 7/9 anonim válasza:
azt tudja valaki, hogy milyen szintre lehet eljutni vele, ha perfekt tudod az egészet? (A1, A2, B1 vagy B2) vagy elementary, pre-intermediate, intermediate, upper-intermediate?
2015. jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 szint kb B1
2015. jún. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Itt a teljes szószedet:

[link]

ebből:

A szószedetben 1 lapon kb 100 szó, 9 oldal ez 900 szó. így 5 lecke kb 4-5000 szó lehet, de ha akarod megszámolhatod pontosan

2017. jan. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!