Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia mennyivel nehezebb,...

A francia mennyivel nehezebb, mint a német?

Figyelt kérdés
Angol nyelvvizsgám, érettségim van, gimiben tanultam németet is, de utáltam, nem foglalkoztam vele, így elég nehéz volt. Most viszont szeretnék megtanulni valami 2. nyelvet, a spanyol és a francia közt vacillálok, de úgy gondolom, hogy a francia valamennyivel hasznosabb lenne, így először azt kéne megtanulnom, aztán később talán bevállalnám a spanyolt is. A francia mennyire nehéz? Tudom, hogy a kiejtés elég necces, de most ettől tekintsünk el, magára a nyelvtanra, megjegyezhetőségére vagyok kíváncsi. Nehezebb/hasonló, mint a német? Köszi előre is!
2011. nov. 13. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

szia!


ha Európát nézed, akkor valóban a francia a hasznosabb, de ha az egész Földet, akkor messze a spanyol (többen használják közvetítő nyelvnek, mint az angolt).


bár én nem tanulok franciául, egy kis rálátásom azért van a dolgokra. az osztályomban van pár franciás, a haladósok is eléggé küszködnek vele, hát még a kezdők...


maga a francia tanár (másik szakja német) ismerte el, hogy a német nyelv jobban tanítható, logikusabb, könnyebben megadja magát, mint a francia, ahol a rengeteg kivétel a szabályok alól, a sok rendhagyó ige megnehezíti a nyelvtanulást.


bár mondtad, hogy a kiejtést nem akarod idesorolni, szerintem megéri beleszámítani - a kezdő francia csoportban vannak olyanok, akik kb. olyan jól olvasnak franciául, mint én (soha nem tanultam, csak ismerem 1 kicsit a kiejtést) - a németben nincs ezzel gond, de a spanyolban sem sok.



[magánvélemény, ne alapozz rá: szerintem a francia egy hihetetlenül nyálas, b*zis nyelv :P]

2011. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én angol mellett tanulom a franciát. Nagyon tudom ajánlani. Vannak hasonlóságok a némettel is. A szókincse és az angol szókincse nem áll távol egymástól, a nyelvtan különböző (kissé), de a kiejtés könnyen megtanulható. Szerintem egy nagyon jó választás angol mellett/után a francia. (Mellesleg, ha spanyolt akarsz utána, akkor pedig alapvető :D)
2011. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
angol-német-francia nyelvtudással azt tudom mondani, h nekem a francia ment a legnehezebben. Borzasztó sokáig logikátlan, tele kivétellel, kiejthetetlen, kiolvashatatlan szavak. Aztán kimentem egy évre és abban a közegben megszerettem, már nem olyan elvont dolog :) Egyébként szerintem csúnya nyelv, de nekem a német tetszik, ami meg senkinek. :D Ha jó a tanárod szeretni is fogod, vágj bele
2011. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pilsonis ***** válasza:
Szerintem nehezebb. Tanultam már mindkét nyelvet és nekem, meg szerintem úgy magyarként közelítve e két nyelvet a német könnyebb. Logikusabb, érthetőbb, egyszerűbb. Valószínűleg ebben a hosszas német hatás is ludas lehet. De ettől függetlenül itt Európában mindenképpen megéri franciául is tanulni, tudni!
2011. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, ez engem is érdekelne, hogy MENNYIVEL nehezebb a francia, ha nehezebb egyáltalán? Mert én is angol után akarom ezt tanulni. A német nem tetszik mint nyelv, így a francia maradt hasznossága miatt. :)
2011. nov. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2011. nov. 13. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!