Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a szó "Sind"...

Mit jelent ez a szó "Sind" ebbe a mondatba Német nyelv: Äpfel sind ein nahrungsmittel?

Figyelt kérdés
Én úgy fordítom hogy az alma egy élelmiszer, de nem értem mi az a "sind" kötőszó.
2011. nov. 15. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem létige, csak elírták.
2011. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mert az äpfel többesszám a sind pedig létige
2011. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, amúgy itt nincs hím nem nő nem ügye? Csak semleges nem mert gyümölcsökről van szó, a Rosetta Stone nyelv programmal tanulok most és épp ennél akadtam el akkor ez a "sind" olyan mint az "ist" létige. leírná valaki nekem hogy a sind mikor kell használni köszi előre is.
2011. nov. 15. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem írták el. A "sind" itt a létige (ezt ragozták), mivel az Apfel többes számban kell, így lesz az Äpfel mellett a megfelelő alakban a sind (ebben az esetben marad a sind)!
2011. nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

21:04 vagyok.


A sind-nek semmi köze nincs ahhoz, hogy az alma semleges nemű. Ahhoz van köze, hogy az alma többes számban van (Äpfel). És a sind nem olyan mint az ist létige, az "ist, az a "sind" létige ragozott alakja, figyelj:


ich > bin

du > bist

er/sie/es > ist

wir > sind

ihr > seid

sie/Sie > sind


Egyes számban >>> ist

Többes számban >>> sind

2011. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok és csak megerősíteni tudom, amit a 3. (és 4.) válaszoló írt, pontosan úgy van, ahogy ő is írta :)
2011. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segített az utolsó 2 válasz 1000 köszi.
2011. nov. 15. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!