Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg meg lehet tanulni a...

Tényleg meg lehet tanulni a kreatív nyelviskolás csomaggal egy adott idegen nyelvet? Lásd többit lentebb

Figyelt kérdés

Két középfokú c típusú nyelvvizsgám van, mindkettőt iskolában tanultam anno, és bár mindig imádtam nyelveket tanulni, azóta valahogy leálltam a nyelvekkel, pedig terveztem a felsőfokút...a baj csak az, hogy a külön tanár nem éppen olcsó, és gondolkodtam azon, hogy megpróbálom egy ilyen csomaggal. Ugyebár itt arról van szó, hogy a kreatív nyelviskolával önállóan, autodidakta módon tanulunk meg egy idegen nyelvet. Olvastam már mindenféle hirdetést, hogy mennyi embernek sikerül vele eljutni a 0-ról a nyelvvizsgáig, de mivel saját tapasztalatom nincs, mielőtt belevágnék, gondoltam megkérdezem, kinek mi a véleménye erről? Volt akinek már bevált?

Ja, és németül kezdenék, nulláról.


2011. nov. 15. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a válaszom IGEN meglehet, egy adott szinten (kezdésnek tökéletes választás). Szerintem ha csak ebből tanulsz, úgy irtó nagy szerencsédnek kell lennie, hogy levizsgázzál középfokon, vagy nyelv zeninek.
2011. nov. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nyelvzseninek
2011. nov. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én használtam ezt a csomagot, sőt, pont a német nyelvet tanultam ezzel a módszerrel. Nekem az a véleményem, hogy az alapokat nagyon jól el lehet vele sajátítani, kitűnően meg lehet vele érteni a nyelvtani fordulatokat, különbségeket, sajátosságokat. Én az első csomag végéig jutottam ezzel, azután volt szerencsém tanárral tanulni, és még mellette sokat fejlődni.


Igazából én úgy érzem, a szavakat és a nyelvtant nagyon jól tanítja, de ahhoz, hogy aztán folyékonyan tudd is azt alkalmazni, mindenképpen szükséges az a közeg, ahol ezt aktívan használod (csoportban esetleg tanárral), hiszen ez egy szóbeli nyelvvizsgánál nagyon sok segítséget jelenthet.


Összességében én csak jót tudok róla mondani, nekem bevált! Ajánlom neked is.

2011. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia Kedves Utolós!


Nagyok köszönöm a válaszodat, nagyon kedves vagy!

Annyit hozzátennék, hogy németekkel dolgozom egy ideje-többek közt innen is jött az ötlet, hogy elkezdjem a németet-tehát a közeg megvan! Mondanom sem kell, így, hogy minden nap együtt vagyunk, már ragadt is rám egy kevés. A nyelvtanulás meg mindig gyorsan és könnyen ment, ezért is bátorkodnék belefogni.

Köszönöm még1x

2011. nov. 15. 22:32
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

az önálló tanuláshoz semmiféle kreatív meg nem kreatív csomagra nincs szükség. Az ember remekül megtanul magától is egy nyelvet (tapasztalat).

De természetesen, ha használsz valami segédletet (például akár a kérdésedben szereplőt), azzal semmi baj nincsen.

A lényeg az akaraterő és kitartás.

A módszer pedig egyéni, kinek mi válik be. :) Nekem pl. a könyvolvasás és filmnézés, zenehallgatás, fórumozás, e-mailezés...

2011. nov. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!