Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a fülem (legyen szó akármilyen nyelvről)?

Figyelt kérdés
Már második éve tanulok franciát (kétt-tannyelvű osztályban) és a nyelvtani része (szabályok, igeidők stb) jól megy. De egyszerűen nem értem, hogyha a tanár beszél. Vagyis ilyen kis töredékeket kihallok, de hát az semmi... Van francia csatornánk is otthon, de elkezdem nézni, és pár perc múlva teljesen máshol jár az agyam. Vagy hallok egy szót, gondolkodom rajta, h biztos azt jelenti e, amitt, és puff...! Nagyon unom, mert hát nem értek a filmekből semmit... Hogyan tudnék hobban koncentrálni? ÉS leginkább az érdekelne, hogy mennyi időt kell eltöltenem kb francia filmek nézhegetésével...? Ti hogy vagytok ezzel/ voltatok ezzel (legyen szó most akármilyen nyelvrő!) ?
2011. nov. 16. 19:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Kommunikálni se tudoknagyon. Csak írásban, meg ilyesmikben vagyok jó...szóval a beszédkészségem nulla. Ebben vhogy tudnátok még segíteni? :/
2011. nov. 16. 19:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.


Egyébként pedig csakis a tudatos filmnézéssel lehet fejleszteni, persze rágörcsölés nélkül, legalábbis szerintem.

2011. nov. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
filmnézés, először felirattal, aztán anélkül
2011. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na igen, épp ez az, hogy vagy nagyon görcsösen tudok filmet nézni, vagy sehogy... Mi az aranyköz'épút??? Eskü'szöm nem tudom. Olyan balf*sz vagyok.
2011. nov. 17. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!