Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felvilágosítana valaki a...

Felvilágosítana valaki a középfokú angol nyelvvizsgával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy középfokú angol nyelvvizsgára, viszont nem értek ehhez. Még nem nyelvizsgáztam semmiből, az érettségim pár éve 5-ös lett 86 %-al. Bánom, hogy nem cisnáltam meg még akkor a nyelvvizsgát mert akkor még friss volt az angolom. Beszéltem egy ismerősömmel telefonon hétvégén megnézi mennyire megy még az angol. Olyan kérdésem lenne, hogy a középfokú angol nyelvvizsgának milyen különböző fajtái, típusai vannak, és ezek miben térnek el egymástól? Ahhoz, hogy nyelvvizsgázzak be kell íratkoznom egy nyelviskolába és tanfolyamokra járni? Egyáltalán most nyáron le lehet vizsgázni?
2011. júl. 4. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját nyelvvizsgámról tudok neked infókat adni:

Origó középfokún voltam , itt megtalálsz róla mindent [link]


Körülbelül fél évig jártam magántanárhoz, tehát nem szükséges nyelviskolába beiratkoznod, mehetsz magántanárhoz is vagy akár saját magad is felkészülhetsz az interneten mindent megtalálsz ehhez viszont ez kicsit húzós lenne szerintem.

Nagyon sokat számít , h mennyi a tudásod, én mindig is szerettem az angolt és jó is voltam belőle mégis fél évre szükségem volt ettől függetlenül sikerülhet még akár a nyáron letenni a vizsgát.

Én nem ajánlom az origót, nagyon nehéz volt, szóbelim nem is sikerült. Legközelebb TELC-re fogok menni, erről itt tájékozódhatsz [link]

2011. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező sem nyelviskolába, sem tanárhoz járnod, simán befizeted, megkapod az időpontot, elmész.

Magyarországon elég sok nyelvvizsgaközpont van, ezekről neten egy rakat cikket olvashatsz.

Elvileg az Origo a legnehezebb, ott eléggé kell tudni a nyelvtant. Én Origon és ECL-en voltam, annál nem lehet szótárat használni, viszont nincs tükörfordítás.

Ezen kívül még egy csomó van, BME, Telc, Euroexam, nézz utána fórumokon másoknak milyen véleménye van róla, miből áll a teszt és Neked mi a könnyebb.

Árban is vannak eltérések, a kisebb vizsgáztatók ritkábban tartanak vizsgákat, de a nagyobbaknak biztos lesz a közeljövőben is.

2011. júl. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

Most fogok utána nézni, és olvasgtani a linkeket amit az első válaszoló küldött. Annyit még szeretnék megkérdezni, hogy mi a különbség az Origó és a Telc között, azon kivül hogy az egyik nehezebb a másik könnyebb? Számít valamit minősítésben? Egyik jobb a másik gyengébb?

2011. júl. 4. 18:49
 4/11 anonim ***** válasza:

van egynyelvű mint pl telc ecl stb és van kétnyelvű mint az origó BME stb, na most legelőször azt kell tudni, hogy neked mik az erősségeid, ha jól tudsz fordítani és megy a nyelvtan, akkor kétnyelvű, de ha nem tudsz fordítani, de pl komminikálni jól tudsz akkor egynyelvű nyelvvizsgát csinálj, nézd meg a nyelvvizsgák hivatalos oldalát, ott vannak próbafeladatok is, majd eldöntöd, hogy neked melyik megy könnyebben, mert az egyénfüggő, én pl nem tudok fordítani, ezért angolon telcen, németből meg ÖSD nyelvvizsgám van

a nyelvvizsgákról még annyit, hogy a minősítésbeli különbség az lehet, hogy általában a kétnyelvűek csak itthon az egynyelvű nyelvvizsgák meg külföldön is elfogadottak, azért az áruk is magasabb, amugy sztem pl állásnál vagy felvételinél a kutyát nem érdekli,hogy milyen nyelvvizsgád van, csak tudjál beszélni jól idegennyelven

2011. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt van pár összehasonlítás:

[link]

[link]

[link]


Gyakorin is rengeteg ilyen kérdés van, nézz körül.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=nyelvvizsga+..

2011. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a diplomádhoz kell.

Egyébként én a TELC-et ajánlom, egynyelvű vizsga, ha van egy kis beszélőkéd igen egyszerű a dolgod. Nem érdemes ilyen Origókat bevállalni, értelmetlenül nehéz, ráadásul nem életszerű amilyen mélységben a nyelvtant számon kéri. Alapvetően annyi a lényeg, hogy államilag elismert nyelvvizsgád legyen, hogy az ezen belül BME, Telc, Origó, vagy ECL ugyan mindegy.


Fontos tudnod, hogy egyik sem jobb mint a másik, ugyanis mindegyik csak egy darab papír. Ha nyelvvizsga után az angol 10 évre a feledés homályába merül a papírod megmarad, de messze nem tudsz már annyit. Azt akarom ezzel mondani, hogy beszélni tudj, ha tényleg használnod kell a nyelvet. Külföldön, ahogyan ezt valaki írta előttem, elfogadják... elméletben. Gyakorlatban viszont senkit sem érdekel, vagy beszéled az adott nyelvet úgy, hogy azzal be tudod tölteni az adott munkakört avagy sem.


Nézd át, hogy melyik vizsga mit tartalmaz, mik az erősségeid és ez alapján dönts.


Nyelvtanfolyamra ne járj, az angolra különösen igaz, hogy egy kis előképzettséggel otthon csodákra vagy képes ami a felkészülést illeti.

2011. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a legjobb, ha innen indulsz, minden ott van:

www.nyak.hu

2011. júl. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlásra ajánlanám ezt az oldalt:

[link]


Mondjuk már egy ideje megy a júniusi felkészítő, de szerintem késve is lehet regisztrálni.

Hetente jelennek meg új feladatok, hasonlóak ahhoz, mint amik nyelvvizsgán vannak. Tesztek, fordítás, magnó...

Én a nyelvvizsgám előtt megcsináltam az összeset. :)

2011. júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
09:03-as az oldal ingyenes?
2011. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, a tavaszi gyakorláson vettem részt, nem fizettem érte semmit, pár hónapig lehet hozzáférést kapni, de annyi épp elég volt a felkészüléshez.
2011. júl. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!