Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik irányban érdemesebb...

Melyik irányban érdemesebb elindulni?

Figyelt kérdés

Melyiknek van nagyobb előnye az alábbiak közül?


1) Ha valaki az angolt viszi magas szintre, és angolból fordító.


VAGY


2) A már felsőfokú angol mellé nem fordítóit szerez, hanem több másik nyelvet sajátít el minimum nagyon erős középfokon?


Ha ez a két opció van, akkor melyiket célszerű választani?


2011. nov. 22. 13:43
 1/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg angolból felsőfokúm van, amit aktívan használok is, de másik nyelven csak alapfokú szinten vagyok. Viszont érdekelne az, hogy minél több nyelven beszéljek.


Ugyanakkor időben nem tudom összeegyeztetni azt, hogy mindkét irányba haladjak.


28/N

2011. nov. 22. 13:54
 2/5 anonim ***** válasza:
erős középfokkal mit akarsz kezdeni? ha munkát akarsz felsőfok az alap.
2011. nov. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék, hogy itthon vajon mennyi embernek üti meg több nyelvből a felsőfokot gyakorlatban is... :)
2011. nov. 23. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a másodikat választanám. Jó ha az ember több nyelven is jól beszél, csak így mellé kell egy rendes szakma, amit bár az első választással meg lenne, csak nem nagyon tudnál elhelyezkedni vele. Csak közben vigyázz hogy nehogy elhanyagold az angolt.
2011. nov. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja amúgy...

Bocs az offért, de engem is idegesít, hogy szinte mindenütt azt hallom, hogy "angolul mindenki tud", munkához felsőfok alap, blablabla...

Ezek az emberek hol élnek?!?!

Magyarországon rohadtul nem tud mindenki angolul, és rengetegen, akik úgymond tudnak, azoknak a tudása tragikus...

És tényleg nem jellemző a felsőfokú nyelvtudás...


Én az első opciót javaslom, mert középfokkal szerintem nem lehet olyan sokra menni

2011. dec. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!