Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német még meddig fogja...

A német még meddig fogja elnyomni az angolt?

Figyelt kérdés
Egész életemben németet tanultam, tavaly leérettségiztem, azóta nem gyakoroltam azért hogy ne zavarjon be az angollal, amit előtte való évben kezdtem el. Az angolt tanulom, viszont az a baj hogy sokszor még mindig hamarabb jutnak eszembe a német szavak. Múltkor néztem a rokonsággal kapcsolatos szavakat és mindegyik csak németül jutott az eszembe, pedig angolul is tudtam, de hiába gondolkodtam csak a német volt az eszembe. És ez nagyon sok szóval előfordul, pedig régen se fektettem nagy hangsúlyt a németre és már egy éve nem is láttam német szöveget. Hogy tudnám átállítani az agyamat az angolra?
2011. nov. 23. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Mikor már legalább olyan szinten beszélsz angolul, mint németül. Automtaikussá válik előbb-utóbb. Nálam is így működik, csak négy idegen nyelv vonatkozásában. Képzeld el, milyen bosszantó.
2011. nov. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"A német még meddig fogja elnyomni az angolt?"


Nyelvtudások nem szokták "elnyomni" egymást. Egyik nyelv nem túrja ki a másikat a fejedből. Különben nem létezhetne az, hogy valaki 5-10 nyelven beszél.


"Egész életemben németet tanultam, tavaly leérettségiztem, azóta nem gyakoroltam azért hogy ne zavarjon be az angollal"


Elég nagy baj lenne elfelejteni egy értékes tudást egy efféle babona miatt. Nem "zavar be".


"Az angolt tanulom, viszont az a baj hogy sokszor még mindig hamarabb jutnak eszembe a német szavak."


Beállítódás kérdése. Be kell állítódni a tanulásra. Nagyon sokat segít, ha pl. hallgatsz angol szövegeket és igyekszed jól kiejteni az angol szavakat. Mivel teljesen más hangzásvilág, mint a német szavaké, ezért ha az angolba beleéled magad, nem fog az eszedbe jutni a német. Ha jó erős magyar akcentussal beszélsz és egyenként próbálod előkotorni az emlékezetedből az angol szavakat, és nem intenzíven foglalkozol az angollal, hanem időnként rászánsz negyed órát, akkor persze a beállítódás hiányzik.


"Hogy tudnám átállítani az agyamat az angolra?"


Úgy, hogy mondjuk nekiülsz, és csak az angollal foglalkozol két órán át. Néhány percen belül beállítódsz rá. Ehhez intenzív tanulási módszerek kellenek, pl. szókártyás szókincstanulás, rádióhallgatás, irodalom olvasása vagy mondatfordítási gyakorlat.


"És ez nagyon sok szóval előfordul, pedig régen se fektettem nagy hangsúlyt a németre és már egy éve nem is láttam német szöveget. "


A helyedben a németet napi rendszerességgel gyakorolnám, hiszen sokkal nehezebb az angolnál, és kár lenne veszni hagyni a kínkeservvel megszerzett némettudást.

2011. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!