Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 27 évesen mennyi esély van...

27 évesen mennyi esély van nulláról felsőfokra megtanulni közepesen nehéz nyelvet?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem, mindig is nagyon jó nyelvérzékem volt, sosem kellett magolnom, különösebb erőfeszítések nélkül is mindig remek eredményeim voltak idegen nyelvekből.

Most viszont már jó ideje nem foglalkoztam egyáltalán nyelvekkel, és hát valljuk, én sem leszek már fiatalabb, mégiscsak tizenévesen fog ezen a téren a legjobban az ember agya.


Vélemények?


2011. dec. 3. 13:24
 1/4 anonim válasza:
Szerintem ahhoz, hogy 27 évesen a nulláról felsőfokig érj el egy nyelvben, ki kell menned az adott nyelvterületre, legalább fél évet ott kellene töltened. Így van esély rá, máskülönben nem igazán.
2011. dec. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem simán megtanulhatod, csak jó tanár kell, szorgalom...és tényleg nem árt kicsit élőben is hallani, beszélni a nyelvet, de nem pótolhatatlan.
2011. dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 28 éves vagyok. Én is most tanulom, szerintem nem attól függ, hogy valaki meg tud tanulni egy idegen nyelvent, hogy hány éves. Ha motivált, szorgalmas, kitartó vagy, vágj bele! Sok sikert!
2011. dec. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy nem í kor számít. Lehet, hogy tipegő korban az ember sokkal fogékonyabb a nyelvekre, de az nem azt jelent, hogy 20 után nem lehet megtanulni. Simán lehet. Leülsz és tanulod.
2011. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!