Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes megtanulni ezen a...

Blaobazs kérdése:

Érdemes megtanulni ezen a nyelven?

Figyelt kérdés
Annak aki tud lettül, annak mennyire érdemes megtanulnia észtül is? Annyit tudok, hogy a két balti ország között szoros a kapcsolat, satöbbi, de főleg egy a témával képben lévő személy véleménye érdekelne. Előre is köszi!

2011. nov. 25. 08:50
 1/8 Antimod ***** válasza:
100%
Teljesen más a két nyelv.
2011. nov. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel tökéletesen tisztában vagyok. Nem is ez volt a kérdésem. :D
2011. nov. 25. 11:47
 3/8 Antimod ***** válasza:
100%
OK, de mi a célod azzal, hogy megtanulsz? Szigorúan véve nem érdemes, mert alig egymillióan beszélik.
2011. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Annak aki tud lettül, annak mennyire érdemes megtanulnia észtül is?"


Pont ugyanannyira. Egyiket sem érdemes megtanulni.


" Annyit tudok, hogy a két balti ország között szoros a kapcsolat"


Igen, a nyelvük között viszont pontosan 0 a kapcsolat. A lettnek és a litvánnak van köze egymáshoz.

2011. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"A lettnek és a litvánnak van köze egymáshoz."


Ezt is tudom, ennyire nem vagyok tök nyelvek terén. :D


Oda akarok költözni, a lett-észt határ közelébe.

2011. nov. 25. 12:09
 6/8 Antimod ***** válasza:
Oroszul sem ártana ennyi erővel megtanulnod, mert rengeteg orosz él arrafelé.
2011. nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pilsonis ***** válasza:
65%
Tudtommal a balti országokban nem túl jó dolog oroszul megszólalni, sőt érdemes hangsúlyozni, hogy nem vagy orosz satöbbi. Érdemesebb megtanulni az ott élő bennszülöttek nyelvét mintsem az oroszra támaszkodni. Eléggé el voltak nyomva a lettek-észtek.
2011. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A kérdés hogy annak a határnak melyik felére mész. Egyébként nem jellemző hogy a határ közelében beszélnék jobban a másik nyelvét. A lett oldalon már nem értették meg az észtet, ezért oroszul kérdeztek (ezt meg én nem beszélem), gondolom fordított esetben ugyanez a helyzet. Talán Valga városa kivétel.

Ha a lettekhez mész, inkább az oroszt. Igaz hogy sokan nem kedvelik, de te nem orosz vagy, ha pedig beszéled a nyelvüket onnantól már nincs gond. És amekkora arányú ott az orosz lakosság, ártani nem fog.

Egyébként az észt szép nyelv szóval ne tartson vissza tőle semmi:)

2011. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!