Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok? Ha sokszor...

Mit gondoltok? Ha sokszor nézek filmeket/sorozatot angolul feliratosan a nyelvtanulás könnyebben megy?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy nagyon sok szót/kifejezést tanultam már meg így filmekből és a kiejtés is sokkal jobban megy. :)
2011. dec. 3. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha figyelsz angol szövegre is, akkor igen :D
2011. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos segít, de szerintem az jobb, ha olyan filmet vagy sorozatrészt nézel meg angolul, amit magyarul már (többször) láttál.
2011. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Felirat nélkül kell nézni, az fejleszti a beszédértésedet.


Ami a szókincsbővítést illeti, arra 100x gyorsabb módszerek vannak a filmek nézésénél, ráadásul a filmekből csak egy elég primitív alapszókincset (és némi szlenget) lehet megtanulni.

2011. dec. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

^Nem tudtam, hogy a vuloptuous, woe, omnipotent vagy volition azok primítiv alapszavak, de biztos azok, hisz sorozatokból tanultam meg őket.


Természetesen sokkal jobb, ha felirat nélkül nézed (feltéve, hogy megérted nagyából úgy is), de anélkül is sokat ér és sokat segít. Igazából az számit, hogy élvezed-e. Ha nem, akkor jobb (vagy hasonló hasznú) módszerek vannak, amiket talán jobban is élvezhetsz (hangos könyv, beszélgetés, etc)

2011. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nem tudtam, hogy a vuloptuous, woe, omnipotent vagy volition azok primítiv alapszavak, de biztos azok, hisz sorozatokból tanultam meg őket. "


Ezek közül talán a volition az, ami nem fér bele egy nagyon alapvető (pl. középfokú) szókincsbe.

2011. dec. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ezek közül talán a volition az, ami nem fér bele egy nagyon alapvető (pl. középfokú) szókincsbe."


Hát elég furcsán definiálod az alapszókincset...A volition az egyetlen azok közül, ami mindennapi beszédben is előfordulhat. Felsőfokosak se sokan ismerik ennek a nagy részét.

2011. dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A voluptuous-t szeretik használni az amerikai fiatalok. Kb. olyan stílusértékű szó, mint amikor magyarul "vendéglátóipariegység"-eznek ahelyett, hogy kocsmát mondanának. Az omnipotent elég hétköznapi szó (omnipotent ruler, omnipotent boss stb.), a woe kedvelt a sajtónyelvben (financial woes, economic woes...). A volition leginkább jogi, pszichológiai, vallási vagy filozófiai diskurzusban kerül elő, így ritka szó.
2011. dec. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!