Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a jobb ha csak simán...

Mi a jobb ha csak simán angolul nézem a filmeket vagy teszek rájuk angol feliratot és úgy nézem őket? Nyelvtanulás szempontjából érdekel

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szerintem felirattal, úgyis oda lehet figyelni a szövegre, vagy angol felirattal, ha esetleg nem értesz minden szót.
2010. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
"szerintem felirattal" itt azt érted hogy magyarral?
2010. dec. 10. 23:50
 3/14 anonim ***** válasza:
igenigen, magyar feliratra értettem, de ha megy már annyira jól az angol akkor nézd angol felirattal.
2010. dec. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
középfokúm van angolból, szóval szerintem angol felirattal kéne
2010. dec. 11. 01:11
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Inkább kényszerítsd magad az angolra. Inkább ne érts néhány részletet, de ne tedd ki magad a kísértésnek, hogy csak a magyar feliratot nézd.
2010. dec. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Felirat nélkül, mármint ha a célod a nyelvtanulás.
2010. dec. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha középfokú angolod van, de a szöveget nem érted rendesen akkor angol felirattal nézd. Később pedig felirat nélkül. Egyébként a felirat nem mindig teljesen azonos a beszéddel, erre oda kell figyelni!
2010. dec. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Felirat nélkül. Ha azzal nézed, túl nagy a kísértés, hogy csak a feliratot olvasd. Tapasztalat. A legjobb felirat nélkül vagy angol felirattal.
2010. dec. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

én is csak azon filózok, hogy simán angolul vagy angol felirattal nézzem...


21 vagyok, 16évesen csináltam meg a középfokút. azóta nem nagyon használom az angolt. most egyetemen újra van 2félév angol.

megnéztem egy filmet csak angolul múltkor, annak értettem 80%-át kb.

amit tegnap néztem filmet, annak meg van 60%át

értem, hogy miről szólnak a filmek, de azért van jópár hosszabb mondat, szó amit nem értek


ezért nem tudom, hogy mi a jobb, ha angol feliratot teszek rá és amit nem értek, azt közbe kifordítom google translate-tel vagy simán angolul nézem és rákényszerítem magam és annyit értek amennyit, mivel ha kiköltözök ott se lesz felirat

2010. dec. 11. 13:38
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felirat nélkül nézd, és ha valamit nem értesz, tekerd vissza és nézd meg azt a részt angol felirattal. Aztán után a felirat kikapcs.
2010. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!