Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan visszük be a gépbe a...

Greenpear kérdése:

Hogyan visszük be a gépbe a különleges francia karaktereket?

Figyelt kérdés
Kérem szépen a billentyűkombinációkat? Köszönöm a segítséget!
2011. dec. 4. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
2011. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet két billentyű együttes lenyomásával bevinni a francia karaktereket ha a beállított nyelv magyar? Köszönöm a választ.
2011. dec. 4. 21:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy válts francia billentyűzetre, vagy találj ki egy kódot ezekre a betűkre (pl. à = á, ê = ö), amiket aztán kicserélsz a megfelelő francia betűkre, amikor végeztél a gépeléssel.
2011. dec. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, attól is függ milyen betük ezek (nem tudok franciául).


Biztos van unicode-juk. (ALT és egy 3 jegyű num pados kód, de a pontos számot nem tudom; alt 454 pl: Ă).


Illetve néhány felsőékezetet, mint pl: ^, ˇ vagy ¨ úgy lehet egy betűre felrakni, hogy ugyebár lenyomod a hozzátartozó kombinációt,de ugye ezeknél elsőre nem hozza be és hogy, ha utána egy olyan betűt nyomsz, amire ez értelmezve van, akkor rárakja.

Pl: Alt gr + 3 és a az â.


Francia billentyűbevitelre váltani is megoldás, de akkor meg kell tanulnod francia billentyűzeten vakon gépelni.

2011. dec. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 webnyelv ***** válasza:

Nálam az AltGr + 3 és e nem adja a ^e karaktert. Ezt a karaktert hogy lehet előhívni? Pár napja pont ezzel kísérleteztem és csak Wordben sikerült beszúrnom a szimbólumoknál, még a francia billentyűzetet is végignyomkodtam, azon sem találtam.

Bocsánat, hogy kérdezek a válaszban.

2011. dec. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Magyar billentyűzeten (852. kódlap) nincs à és ê, ezt magyarázom. Francia betűkhöz 850-es kódlap kell.


Lehet Unicode-dal szerencsétlenkedni, de minden betűnél 4-6 gombot lenyomni szerintem nem optimális megoldás.

2011. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 webnyelv ***** válasza:

Akkor nagyon bonyolult a háztetős e-t ^e előhívni, ha még franciára állított billentyűzettel sem lehet. Mindig a Word-be menni és ott beszúrni... Nincs valami egyszerűbb módszer, hogy ha magyarul gépelek és közben francia szavakat szúrok be, egyszerűbb legyen?


Ha hozzáadunk olasz billentyűzetet, akkor néhány franciában is használt betű előjön: a magyar ő és á helyén: è, à. ç pedig a nagy É.

2011. dec. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha hosszú francia szöveget írsz, akkor jelölöd valami mással az ê-t, aztán utólag kicseréled. Ez nulla erőfeszítés.


Ha időnként beszúrsz egy francia szót egy nem francia szövegbe, akkor meg szintén nem lesz nagy erőfeszítés, mert csak az ê-ről és à-ról van szó. Ezekből tarts készleten 1-1 darabot, és másold őket át, ahova kell.

2011. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!