Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes egyesével...

Szerintetek érdemes egyesével szótárazni idegen nyelvű könyv olvasásánál?

Figyelt kérdés

Szókincsemet szeretném bővíteni, elkezdtem egy könyvet olvasni angolul, de nem tudom, hogy mi a jobb, ha szótárazok vagy előbb-utóbb a szövegkörnyezetből rájövök a számomra ismeretlen szóra?

Ismerem a könyvet, olvastam magyarul is, és van amire rájövök, de azért akad jó pár, amit nem ismerek, viszont ha szótárazok, akkor nem olyan élvezetes meg lassú is.

Azért a lényeget megértem, de vannak hiányosságok.


Szerintetek hogyan hatásosabb?

Köszi!


2011. dec. 5. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

szerintem hagyd... úgy nem lesz élvezet. ha melletted van a magyar fordítás is, az esetleg jól jöhet. egyébként én javaslom, hogy ha még nem nagyon olvastál angolul, akkor inkább kezdd ilyen Oxfordos, meg Cambridge-es rövidítettekkel, azok lényegesen könnyebbek és szószedet is van bennük. ha én olvasok angolul, és találok olyan szót, amit nem ismerek, akkor megpróbálom a szövegkörnyezetből kitalálni, hogy mit jelent. ha sokszor bukkan fel, akkor megnézem a szótárban.

+ olvasd el Anthony Burgess: Gépnarancs c. könyvét, az nagyban fejleszti ezt a képességet... főleg, ha nem tudsz oroszul ;)

2011. dec. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a célod az olvasással. Ha az a célod, hogy olvass egy jót, és minden második-harmadik oldalon van egy ismeretlen szó (mondjuk egy madárfaj vagy fa neve, és nem zavarja a megértést), akkor nem kell szótárazni. Szókincsbővítéshez viszont kell. A kényelmesebb módszer persze az, hogy csak aláhúzod az ismeretlen szavakat, amíg ez nem zavar a szövegértésben. Utána (mondjuk minden 10 oldal után) kigyűjtöd az aláhúzott szavakat, és lehet őket betölteni a szókártyaprogramba.
2011. dec. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

szerintem nem erdemes.

Inkabb a szintednek megfelelo konyvet olvass, olyat aminek a vegeben/elejeben van szoszedet az irasban elofordulo uj szavakrol. Mielott elolvasod a muvet, a szoszedetet atveszed es megertesz minden szot, ha kell szotarazol. Utana olvasod a muvet es ha jo szintet valasztottal, akkor valoszinu mar keves idegen szoval talalkozol, viszont a szoszedet uj szavait konnyebben megtanulod a szovegkornyezetbol.

Kerd tanarod segitseget a megfelelo konyv valasztasaban.


En olvastam a 22es csapdajat magyarul es nagyon tettszett. 1 ev londoni tanulas utan meg mindig nem volt megfelelo a tudasom, hgy angolul ovassam a konyvet. Hiaba ismertem es tudtam mirol szol, szenvedtem a rengeteg uj szo miatt.

Eltelt par ev es eljutottam a konyv szintjere es belatom, hogy anno probalkozasom hiabavalo volt.

2011. dec. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én tudnám ajánlani a következő könyvet:


Werner Lansburgh: Drága New-See!


Félig angolul, félig magyarul, a fejezetek végén pedig gyakoroltatja a fejezetben fellelhető új szavakat.

Szerintem jó :)

2011. dec. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki mindig a szintjének megfelelő könyveket olvassa, akkor nem fejlődik a nyelvtudása. Az említett Catch-22 egy könnyű nyelvezetű, rendkívül szórakoztató könyv, nyelvtanulóknak ideális.
2011. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én a Harry Pottert olvasom angolul, ami könnyű, mert gyerekeknek írták, viszont sok benne a kitalált szó, de azokat ki tudtam nagyjából következtetni.


Amikor minden szó után egyesével néztem utána, akkor el is ment a kedvem tőle, de ma nem szótáraztam közben és sokkal élvezetesebb volt, pedig voltak szavak, amire még nem jöttem rá.

2011. dec. 6. 19:44
 7/9 anonim válasza:
72%
Nem, nem, ne szótározz! Hidd el, hogy nagyon sokat fogsz fejlődni az olvasás által!
2012. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

nem értem miért pontozták le azokat akik azt mondják h ne szótárazzon a kérdés kiíró! :(

felmérésék is bizonyítják, hogy sokkal jobban fejlődik így az ember!

2014. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szophie válasza:
wooelw.. ìgy 6 ev elteltevel a kèrdès feltevèse utàn azèrt kerestem rà a tèmàra,mert èpp ebben a cipőben jàrok, csak nèmetül olvasok. Ès èn is a Harry Potterrel kezdtem. Hihetetlen :D
2017. aug. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!