Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám könnyen fejleszt...

Hogyan tudnám könnyen fejleszteni német nyelvtudásomat növelni a szókincsemet?

Figyelt kérdés
Elégé gyenge vagyok németből, de szeretném megtanulni jól a nyelvet. Az akarás bennem van, előnyeit is látom és idén érettségizek is. Csak éppen lusta vagyok, nem tudom magam rávenni a tanulásra és semmi kedvem sincs ahhoz, hogy leülök és órákig próbálok magolni. Valamilyen könnyű játékos módszert szeretnék. Régebben néztem német tv csatornákat, de sajnos már nincs. Hétfőn német mozin is voltam, de nem nagyon értettem, belőle semmit, hiába volt feliratozva is. Nem tudom mit kellene csinálnom. Jó ötletnek találnám azt is, hogy egy némettel levelezek, de fogalmam sincs, hogy hol találjak, olyat akivel tudnék. Ötletek?
2011. dec. 7. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem próbálj meg valami német chatoldalt találni, vagy pedig nézz filmeket/sorozatokat. a neten is lehet pl.: *****

én pl. azt csináltam, hogy a jóbarátokat nagyjából kívülről fújom, ezért azt néztem németül... persze jó lenne, ha felirat is lenne hozzá, de nem tudom, olyan hol lehetne találni



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. dec. 10. 11:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Meglepő oldalt ajánlok, nem kell megijedni, nem csak orosz szavakat lehet vele gyakorolni:)

[link]

Nekem bejött, bármilyen nyelv szavait gyakorolhatod. Jobb is, mintha előre elkészített buta szójegyzékek lennének, így teljesen rugalmas, a saját szavaidat tudod összeállítani. Hátránya, hogy melóznod kell vele, de hát amíg összeállítod a szótárfájálodat addig is gyakorolsz, ha pedig már készen van ez a program tuti beléd veri :)

2011. dec. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!