Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha apa anyanyelve orosz akkor...

Ha apa anyanyelve orosz akkor mennyire tanulnám könnyen az oroszt? Könnyebb lenne nekem mint másoknak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 21:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
szerintem az is az anyanyelve.
2011. dec. 8. 21:23
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak akkor könnyebb ha az apa tanítja is a gyermekét oroszra.Előnye az,hogy egy született orosz pontosan tudja hogy mikor melyik szót hogy kell kiejteni..
2011. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
+attól függ milyen a nyelvérzéked, szorgalmad
2011. dec. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
szorgalommal nincs gond.:)
2011. dec. 8. 22:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Hogy lehet valaki ilyen...áh. Hogy gondoltad?:D
2011. dec. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól, hogy az az anyanyelve nincs nagyobb tehetséged az oroszhoz vagy ilyesmi. A nyelvtudás nem öröklődik.

De ha megkéred, hogy ezentúl beszélgessen veled oroszul, vagy esetleg mindig oroszul beszéljen hozzád, vagy elmondja magyarul és oroszul IS a dolgokat, az biztos sokat segít.

2011. dec. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
:)köszi a válaszokat:)
2011. dec. 11. 15:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez csak tőled függ! Apukád helyében nem most kezdtem volna el tanítani neked, még akkor, amikor csecsemő voltál. Úgy van értelme. Ha nekem lenne egy gyermekem, és a feleségem valamilyen más nemzetiségű lenne, akkor megkérném rá, hogy alapból csak azon az idegennyelven kezdjen el beszélni. Most kicsit nehezebb lesz, olyan lenne, mintha órán lennél, és valamelyik nyelvtanártól tanulnád, mert nagyon sokat kellesz szótáraznod... :)
2011. dec. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

én valahogy mégis könnyebnek érzem.orosz dalokat könnyen megjegyzek,könnyebben mint az angolt pl,meg a szavak is könnyebben ragadnak:)valami haszna úgymond csak van...

de figyi,lenne még egy kérdésem.

2011. dec. 27. 19:00
 10/12 A kérdező kommentje:
a helyi gimiben lehet tanulni oroszt is,anya egyik kolleganőjének a lánya is azt fog,de ők alapból beképzeltek,az anyja amúgy is azt hiszi a csajról hogy zseni.biztos az lesz hogy orosz is milyen jól megy neki.de amiatt ami nekem van(amit kiírtam kérdésbe)én úgy érzem hogy nekem sokkal jobban kell tudnom oroszul mint neki.érthető,nem?sokan nem érti az ezirányi aggódásom.nekem rossz lenne ha jobban tudna.:( én mégis sokkal jobban szeretnék tudni mint ő vagyis egy szinten legalább és akár ukránul is,de én amúgy franciát fogok,de lehet 3.-nak orosz is.szóval,értitek miért aggódok?hát nem érthető?hogy érjem el azt a célom?hogy jobban tudjak mint ő?ő mindig agyon van dícsérve,alapból nem hülye,sőt.mit csináljak?lécci írjatok minél többet:)
2011. dec. 27. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!