Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az egyetemeken anglisztika...

Az egyetemeken anglisztika szakon csak angol nyelvű előadások vannak?

Figyelt kérdés
De ha van magyar, akkor miből? Mit tudtok a szakról, mennyire nehéz?
2011. dec. 9. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetemen? Én csak az ELTE-ről tudok nyilatkozni, mert oda járok. Vannak alapozó bölcsésztárgyak, amik nem csak nekünk anglisztikásoknak vannak, ezért azokat magyarul tartják. Egyik a Filozófiatörténet másik pedig A nyelvtudomány alapjai. (az utóbbit angolul is tartják egyébként.)


A többi előadás, gyakorlat mind angolul van.


Nem tudom, kinek mi számít nehéznek. Attól is függ mihez hasonlítjuk. De az tuti, hogy nem ez az a tipikus szak, ahol belehal valaki a tanulásba.

2011. dec. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, annak, aki oda megy, mennyire jól kell beszélnie angolul? Tudnál pár szót írni, hogy miket tanultok nagyjából? Egyébként köszönöm a választ :)
2011. dec. 9. 16:47
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Középfok és felsőfok között. De jobb, ha inkább a felsőfokhoz vagy közel.


Ezek az óráink vannak:


gyakorlatok:


Angol nyelvgyakorlat: Ez olyasmi, mint egy középsulis nyelvóra, csak kicsit magasabb szinten. Nyelvtant tanulunk, beszédkészség, hallás utáni értés, íráskészség fejlesztése.


Bevezetés a nyelvtudományba: Ahogy benne van a nevében is, ennek az a célja, hogy a nyelvészettel (természetesen az angol) megismerkedjünk. Fonetikáról, morfológiáról, mondattanról volt szó.


Bevezetés az irodalomtudományba: Ennek is elárulja már a neve, hogy miről szól. Mindenféle műveket vettünk, meg kb. mint egy rendes irodalomóra csak minden angolul.


Tudományos íráskészség: Itt azt tanítják, hogyan kell felépíteni egy tudományos szöveget, hogyan kell esszét, záródolgozatot írni stb.


Előadások:


Az irodalomtudomány alapjai, A nyelvtudomány alapjai, Írástechnika - Ezekre az órákra épülnek a gyakorlatok, tulajdonképpen ugyanaz a téma, csak amíg általában az előadáson a gyakorlati részéről van szó, addig a gyakorlatokon gyakorlatba beépítve alkalmazzuk a tanultakat.


Angolszász politikai kultúra: Anglia, USA alkotmánya, állam működése. Ehhez még nincs gyakorlat, erre majd a töriórák fognak épülni.


És persze ezek mind-mind angolul.

2011. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Sok mindent megtudtam. Akkor már első éven megtanultok perfekt beszélni? (persze aki még nem tud)
2011. dec. 9. 23:17
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha az a célod, hogy angolul perfektül megtanulj, akkor nem jó helyen jársz. Ha komolyan akarsz foglalkozni az angollal (tanár, tolmács, fordító, stb.), akkor válaszd ezt a szakot. Ez nem nyelvtanfolyam. Nyelvfejlesztő órák egyébként is csak első két félévben lesznek, utána meg már csak irodalom, nyelvészet, írásfejlesztés, történelem - Ha ezek érdekelnek tényleg, akkor válaszd.
2011. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezek érdekelnek. De ahhoz, hogy jól tudjam, hamar el kell sajátítanom a nyelvet, hogy rendesen megtanuljak mindent. Azért kérdeztem, hogy kb. ezt mikorra értétek el...
2011. dec. 10. 21:11
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Rendben, csak tudod egy csomó ember azért felvételizik ide...


Igazából változó, vannak elég nagy különbségek. Van aki B2 szinten van, de olyan is, aki meg lassan C2.

De elengedhetetlen, hogy jól tudj. Például amikor egy esszét kell írnod és még azon is agyalnod kell, hogyan fogalmazd a gondolatod meg angolul, akkor az ugye elég gáz és eleinte nehéz is. De 2-3 hónap alatt bele lehet jönni ebbe, én már észre se veszem, hogy angolul vannak az órák. Úgy értem, fel se tűnik, hogy nem magyarul.

2011. dec. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Úgy hallottam, hogy az emelt szintűnek min. 60 %-osnak kell lenni, ez igaz?
2011. dec. 11. 14:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a 60% a középfokú nyelvvizsgára vonatkozik. 60%-tól van meg. Szerintem ilyen kikötés van felvételinél, úgyis az összpontszámod dönti el. De nyilván ha valaki 50%-osra ír egy emeltet, akkor nem ajánlatos neki anglisztikára menni.
2011. dec. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mármint felvételinél ilyen kikötés NINCS, azt akartam írni.
2011. dec. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!