Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a diplomához középfokú...

Ha a diplomához középfokú szaknyelvi nyelvvizsga kell, és már van általános középfokúm, akkor egy teljesen új nyelvvizsgát kell tenni, vagy létezik olyan, hogy kiegészítő nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Itt elsősorban az érdekel, hogy újra kell-e nyelvtani teszteket írni, laborozni, vagy csak van pl egy tételsor gazdasági témákkal, és abból kell egyet szóbelizni.
2011. dec. 15. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

én pl. még nem hallottam ilyen "kiegészítő" nyelvvizsgáról

a szaknyelvi vizsga sztem másról szól, úh azt kell letenned, és nem kiegészítened az általánosat

2011. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Újra kell vizsgáznod.

Célszerű lehet ilyenkor egy másik nyelvet választani, mondjuk ha tanultál 2 nyelvet középiskolában és van időd és kedved abból a másik nyelvből felkészülni. Így legalább nem lesz 2 középfokúd ugyanabból a nyelvből.

Szaknyelviből is van egy csomó. www.nyak.hu


vagy tegyél felsőfokút, az több gyakorlást igényel, de többet ér mindenképp. Felsőfokból jó az általános is, nem kell szakmai.

2011. dec. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel munka mellett levelező tagozaton művészet lenne egy teljesen új nyelv, maradok a meglévőnél :)Amúgy a suliban emlegették így, hogy akinek van nyelvvizsgája, akkor ki kell egészíteni szaknyelvire, de senki nem tudja megmondani, hogy akkor ez ténylegesen hogy is néz ki.
2011. dec. 16. 08:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdeklődj a Tanulmányi Osztályon, ott adnak felvilágosítást biztosan.

Sajnos nincs kiegészítő vizsga, el kell menned újra nyelvvizsgázni egy szakmai nyelvvizsgából, több közül választhatsz, bár sok iskola megköti mely vizsgákat fogadja el és melyeket nem. Milyen szakon vagy?

2011. dec. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gazdálkodási és menedzsment. Tudom, hogy gazdasági szaknyelvből kell, csak nem tudtam, hogy úgy van-e, mint OKJ vizsgán volt a szaknyelv, hogy volt 20 szóbeli tétel gazdasági témákban, vagy újra kell-e írni minden nyelvtani tesztet is. Köszönöm a válaszokat
2011. dec. 29. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!