Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van esélyem rá, hogy teljesen...

Van esélyem rá, hogy teljesen kezdő szintről fél év alatt eljussak a középfokú nyelvvizsga letételéig?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha napi több órát (4-5) foglalkozol a nyelvvel.
2011. dec. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Jaj, te is ez a "megtanulok egy nyelvet villámgyorsan, hogy legyen pluszpontom a felvételihez" kategóriába tartozol??? Tapasztalat alapján mondom, hogy nem fog sikerülni!
2011. dec. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy milyen nyelvről van szó - angol, orosz, japán, hindi? Melyik nyelvről van szó konkrétan?


Tanultál már előtte másik nyelvet? (Nem általános iskolai/szakiskolai tanulásra értem. Mert az is bizonyos előny lehet...


Egyedül tanulnád, vagy valami csodás gyorstalpaló tanfolyamon, vagy egy lehúzós nyelvtanárnál?


Sok mindentől függ.


Bocsánat a stílusomért, nem a személyed felé irányul. Amúgy én franciából próbálkoztam ugyanezzel...de bebuktam. Ugyanis kell gyakorlásra/ülepedésre idő.

2011. dec. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha napi szinten hosszú órákon át foglalkozol vele (4-5-6 óra). Persze ehhez kell a tanár is, szintén heti legalább egy 3-4 alkalommal. És persze, ha nincs más dolgod mellette. Ja és akkor, ha nem kínaiul akarsz megtanulni, mert ahhoz egy kicsit több idő kell
2011. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Spanyolról lenne szó, és angolt tanultam előtte. Kíváncsi voltam, hogy ír-e valaki olyan, akinek sikerült hasonló...
2011. dec. 23. 13:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nem lehetetlen, amire készülsz, de nem hinném hogy a tudásod ez idő alatt elmélyülne. Nekem a középszint eljutásáig 1.5 évre volt szükségem, iskola mellett, és csak az utolsó 3-4 hónapban tudtam aktívabban a nyelvvel foglalkozni. De mellettem szól, hogy addig is nagyon sok energiát ráfordítottam a tanulásra.


Ha naponta több órát rászánsz, tanárod vagy tanulótársad is van, nem lehetetlen. Azt tanácsolom, hogy az utolsó 1-2 hónapban pedig már csak a nyelvvizsga feladattípusokkal foglalkozz! Nézz sok filmet és olvass a célnyelven. Sok sikert hozzá!

2011. dec. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


3. válaszoló vagyok.

Engem érdekelne a spanyol tanulás. Angolul már tudok én is.

Ha tanulótársat keresel, akkor jelezd légy szíves! Köszönöm szépen!

2011. dec. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!