Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem értem az angol...

Miért nem értem az angol filmeket, pedig angolból 5ös vagyok és a hallgatós feladatokat is tudom?

Figyelt kérdés

Listening feladatok menni szoktak általában, de tegnap néztem tcm-en egy angol filmet és 10 percig néztem de kb. 3 szót értettem belőle.

Miért nem értem a filmet?


2011. dec. 27. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Baromi nagy tévedésben élsz, attól meg ötösöd van angolból (juhú, na de mégis hanyadik osztályban?) és megy a listening, attól még 0 szókincsed van az élő nyelvhez, gondolok itt a szófordulatokra, szólásokra, kifejezésekre meg úgy egészében az élő beszédre

Attól, mert hibátlanul kitöltögeted a kiegészítős feladatokat meg meg tudsz írni egy fél oldalas fogalmazást pl. ötösre, attól még nem tudsz angolul.

2011. dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
"sajnos" nagy tuás kell ahhoz,hogy tökéletesen megérts egy filmet. nekem van felsőfokú nyelvvizsgám (méghozzá az egyik legjobb,legnevesebb),mégsem értem gyakran az élő beszédet,legyen az film,vagy külföldi utazás
2011. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
középiskola 3.os vagyok.
2011. dec. 27. 12:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Az édeskevés. Hiába érted mind a tizenakárhányféle igeidőt, angolul attól még mindig nem tdsz. Baromi nagy szókincs kell, ennek te 16-17 évesen a közelében nem vagy.
2011. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Az segít ha nem görcsösen próbálod megérteni, hanem hagyod, hogy a tudatalattid próbálja lefordítani. Magyarul úgy nézd mintha magyar filmet néznél, ez csak így megy, ha úgy próbálod hogy "na ez a szó mit jelenthet, na ez a mondat mit" akkor inkább tegyél le róla.

Szókincsfejlesztést úgy oldd meg, hogy szerezz valami angol nyelvű könyvet(regényt vagy valami ilyesmit) és nézd meg a szótárban mit jelentenek az ismeretlen szavak, meg néhányat próbálj kikövetkeztetni a szövegkörnyezet alapján. Ja és próbáld használni is a szavakat, nézz YouTube-on angol nyelvű videókat, írj a szavakkal minden nap egy mondatot, esetleg menj fel valami angol nyelvű fórumra. Úgy hogy igazán tudd a nyelvet be kell vállalnod ezt a plusz munkát. Ha nem fűlik hozzá a fogad, akkor sajna neked a csillagos ég a TELC középfok lehet, vagy még az se.

2011. dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A beszédértés egy olyan képesség, ami félig független attól, hogy tudod-e a nyelvtant vagy mekkora a szókincsed. Az utóbbiak csak szükséges, de nem elégséges feltételei.


Fel kell építeni egy jelentős szókincset, a nyelvtant készségszinten tudni kell, és ezek után megértheted a filmeket, de csak akkor, ha gyakoroltad a beszédértést. Az első filmből csak 3 szót fogsz megérteni, a másodikból már félmondatokat, a sokadiknál már nagyjából követni tudod, miről van szó, végül a századik film körül már mindent, ami fontos, érteni fogsz.


Nézz filmeket és nagyon erősen figyelj. Az is jó, ha ugyanazt a filmet sokszor újranézed, az érthetetlen részeket visszapörgeted és megpróbálod újra és újra megérteni. Jó ötlet megszerezni a felirat file-t, és ha végképp nem tudod kihámozni a szöveget, onnan lehet puskázni (de NE felirattal nézd a filmet).


Az se mindegy, milyen filmet nézel. A legkönnyebbek a híradók és a dokumentumfilmek. Azokkal kell kezdeni, akkor több sikerélményed is lesz. Később lehet könnyen érthető filmeket nézni. Nagyon jó pl. a "12 dühös ember", mert abban végig csak beszélnek, mégpedig elég világosan. Még később már érteni fogod az olyan amerikai és angol filmeket, amikben városi, képzett emberek beszélnek (az angolokat egyébként általában könnyebb, mint az amcsikat). Az olyan filmeket, amikben munkások, parasztok, vidékiek beszélnek, még az angol anyanyelvűek is gyakran nehezen értik, vannak angol filmek, amikben "leedsiül", "liverpooliul" beszélnek, az amerikai nézők csak pislognak, de a londoniak is értetlenkednek (ahogy te sem értenél mindent abból, amit székelyek beszélnek egymás között). Minden ilyen nyelvjárás megértése további gyakorlatot igényel, amit csak úgy lehet elsajátítani, ha az illető nyelvváltozatot sok órán át hallgatod és próbálod megérteni.

2011. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

He-he, ne izgulj, en sem ertem az amerikai filmeket 100%ig, pedig 3 evi londoni tanulmanyaim utan felsofokuztam; most is angol nyelvteruleten elek de a filmeket inkabb kolcsonzobol veszem ki, mint moziba nezzem meg, mert a kolcsonzos filmeken mindig rateszem a feliratot es ugy nezem a filmet, hogy minden szot tuttira ertsek.

Sokat kell meg ahhoz tanulni, hogy akarmelyik filmet teljesen megertsd.

2011. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egy évig minden nap megnézel egy filmet, pl. egy sorozat 1 részét, akkor elég szépen hozzászokik a füled a nyelvhez. Én sem értettem semmit, bár most sem értem, csak 1 hónapja kezdtem el angolul sorozatot nézni, de az biztos, hogy már fejlődtem. Odafigyelek, nem görcsölök, csak lazán, amit értek értek, amit nem felirat, jegyzetelek szófordulatokat, érdekes mondatokat, plusz szavakat.


Aztán majd látjuk, de szerintem lesz gyümölcse.

2012. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!