Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 50 éven felüliek, akik nyelvet...

50 éven felüliek, akik nyelvet tanultok! Szerintetek tanár nélkül el lehet érni egy szintet?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy van-e egyáltalán értelme, hogy magamtól tanulom a német nyelvet?

Néha úgy érzem, hogy nem tudok tovább jutni, nem látom értelmét a tanulásnak, mert nyelvvizsgázni már nem érdemes.

Az alapokon már túl jutottam, de néha úgy érzem, itt most abbahagyom.

A neten is több anyagot találtam, de ezek nem összeszedettek, a könnyűtől a nehéz felé visznek, hanem össze-vissza.

Nem látok magam körül motívációt, vagyis nem többen tanulunk, hogy tudnánk egymásnak segíteni.

És nem tudom, meddig kell eljutni, amikor azt mondom, most már elég.

Ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel, könnyen tanultok? Látjátok értelmét?

Szeretnék értelmes válaszokat kapni.


2011. dec. 28. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a nyelvvizsga érdekel, csak saját magadnak akarsz nyelvet tanulni, akkor is érdemes. A neten sok ingyenes oldal van ahol lehet találni anyagokat, de én inkább torrent oldalakról töltök le nyelvkönyveket hanganyaggal, vagy nyelvtanuló programokat. Ott olyan is van amit egyéni tanuláshoz lett kitalálva.
2011. dec. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor talán nem vagyok nevetséges, hogy ennyi idős fejjel tanulok.

Ha a munkahelyemen megemlítem, úgy néznek rám, mintha legalábbis a Holdról jöttem volna.

2011. dec. 29. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelviskolába járok, és utánunk jön mindig egy csoport, ami 40-50 év körüliekből áll, szóval nem kell szégyenkezni, nem te vagy az egyedüli, aki nyelvet tanul 50 felett :) Én is azt ajánlom, hogy vegyél vagy tölts le netről egy nyelvkönyvet (munkafüzettel, hanganyaggal együtt), mert ezekben rendszerezve van a tananyag, és általában szólista is van bennük. Nézz körül, és válassz egy olyan könyvet, ami tetszik, és amiből szívesen tanulsz . Ha gondolod, küldök pár honlap címet, ahol nyelvkönyveket tölthetsz le. Nyelvtanulásnak pedig mindig van értelme, fel a fejjel :)
2012. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztató sorokat.

Igen, nagyon jó lenne, ha küldenél nekem linkeket. Megköszönném.

2012. jan. 6. 00:06
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha van valaki az én korosztályomból,aki szívesen levelezne német nyelven, írjon legyen szíves!


A helyesírási szabályokat nagyjából megtanultam, olvasni és talán írni is tudok németül.

Szeretnék németül levelezni.

2012. jan. 23. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!