Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó memóriával 1500-2000 szót...

Jó memóriával 1500-2000 szót hány nap alatt tudok megtanulni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, hogy legyen valamilyen cél amihez tartani tudom magamat.
2011. dec. 30. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Dolgozó embernek reális célkitűzés lehet napi 20-30, aki nagyon ráér, pl. munkanélküli vagy tanulmányi szabadságon lévő személy, annak a többszöröse is, pl. 50-100.


Ez nem jelenti azt, hogy 2000 szót megtanulsz 20 nap alatt, csak azt, hogy ennyi új szókártya kerül be a pakliba naponta. Egy új szó rögzítése 3-4 hónap, ami nem jelenti azt, hogy minden nap foglalkozni kell vele.


A válasz tehát az, hogy 500, 1000 vagy 2000 szót egyformán kb. 3-4 hónap alatt lehet megtanulni, csak más a munkaintenzitás.


Fontos, hogy nemcsak szavakat kell tanulni, hanem kifejezéseket, sőt egész mondatokat is.

2011. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Diák vagyok és találtam egy pdf-t amelyben a középfokú nyelvvizsgához kellő minden szó megvan. Legalábbis a 90% -a. Ezt szeretném megtanulni, mert jövőre szeretném letenni. Suliban 4-5 között mozgok, viszont észbe kaptam és otthon is elkezdtem tanulni. Én napi 50-100 szót szoktam tanulni. Csak vannak olyanok a környezetemben, akik 300-400 szót tanulnak meg egybe. Tudom, hogy idő kell mire az agy ténylegesen feldolgozza, de akkor is.
2011. dec. 30. 10:37
 3/6 bumbi02 ***** válasza:
74%

nem lehet így szavakat tanulni... hogy leülsz 2000 szó elé és elkezded őket memorizálni.. Ha szókincset akarsz bőviteni olvass angolul, akár híreket, akár kisregényeket (direkt vannak olyan regények - pl Alexandrában - amik tanuláshoz vannak, tehát szókincs nehézségétől függően kategorizáltak)

Elkezdesz olvasni egy regényt nem ismered első szót, kikeres, előkerül megin ugyanaz a szó kikeres, harmadikra már nem fogod mer emlékszel hogy mit jelent.. Nálunk angolon volt a szódogának hívott valami, ami abból állt hogy volt egy szószedet, abból meg kellett tanulni kb 100 szót egy dogára, hát hiába írtam meg azokat 4-esre, vagy 5ösre, 100ból jó ha 50re emlékszem, és azért arra az 50re, mert azokat használtuk...

2011. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, nálunk is van szódoga és ezzel egyet is értek. Én úgy tanulom a szavakat, hogy megtanulom és aztán 2-3-4 naponta újraismétlem az összeset. Én se csak egyszer haladok át rajtuk. Úgy tényleg nem lehet megtanulni, ezt aláírom. Az ismétlés fontos.
2011. dec. 30. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:
8%

"nem lehet így szavakat tanulni... hogy leülsz 2000 szó elé és elkezded őket memorizálni.."


De, ráadásul így a leggyorsabb.


"Ha szókincset akarsz bőviteni olvass angolul"


Olvasni mindig kell, de minden új szót ki kell írni és külön is átismételgetni.


Ha valaki csak olvas, és mellé terveszerűen nem memorizál, akkor azon a szinten, amikor már érti a szövegek lényegét (ehhez a szavak 95%-át elég tudni, ami elég alacsony, kb. 5 ezres szókincsnek felel meg), megreked.


"hiába írtam meg azokat 4-esre, vagy 5ösre, 100ból jó ha 50re emlékszem"


Mert ahhoz, hogy megragadjon egy szó az agyban, átlagosan 5...10-szer be kell vésni.

2011. dec. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most készülök német középfokra 1 év kihagyás után (3 évig tanultam gimiben), most kb. 2000 szót megtanultam 2 hónap alatt napi átlag 1,5-2 óra tanulással. :DDD Most egy ideig nem veszek újat, hanem ezeket ismételgetem szövegkörnyezettel, nyelvtannal együtt.
2013. ápr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!