Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanulhatok könnyen szavakat?

Hogy tanulhatok könnyen szavakat?

Figyelt kérdés
Az angol tanárunk egyik napról a másokra szokott feladni 2 oldalnyi szót, és elég nehezen tudom megtanulni, legtöbbször megunom és abbahagyom... Hogy tudnék gyorsabban, egyszerre ilyen sok szót megtanulni? ://
2011. dec. 30. 13:10
 1/9 anonim válasza:
Én ugyszoktam megtanulni a néme szavakat ,hogy szépen kiirom a szotárba ugye a szavakat amiket megkell tanulni,aztán 1 szer 2 szer elolvasom és utána letakarom a magyar részt olvaso ma németet és akkor ha tudom akkor rakok oda vlmi jelet hogy tudtam,ahowa nem oda meg semmit és addig gyakorlom amig nemtudom.Amugy énis mindig unom,de ha egyszer muszáj :)
2011. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ, milyen típusú tanuló vagy: vizuális (tehát magad elé tudod képzelni a dolgokat, és ez alapján tanulsz) vagy audiális (hallás után tudsz könnyen tanulni).


Ha vizuális, akkor mondd fel hangosan a szavakat, először mondd a magyar szót, majd az angol megfelelőjét! Ismételd el ezt még néhányszor (1-szer, 2-szer) a füzet segítségével, majd legalább 1-szer a füzet segítsége nélkül, tehát fejből!

Ha úgy érzed ezek után, hogy megjegyezted, akkor ugorj a következő szóra! Ha nem, akkor mondd el még 1-szer a füzet segítségével vagy anélkül!


Haladj így tovább, majd egy kb. 8-10 szó után mondd fel úgy az angol szavakat, hogy letakarod az angol szavakat, és csak a magyar megfelelőjét láthasd. Ha tudod a szót egyből (5-6 mp-en belül), akkor menj tovább a következő szóra! Ha nem tudod a szót, jelöld meg mondjuk egy x-szel, majd menj tovább a következő szóra!


A végén az x-szel jelölt szavakat próbáld meg emlékezetből elmondani! Ha ezután sem emlékszel rájuk, akkor mondd el őket hangosan a füzet segítségével, majd próbáld újra elmondani füzet nélkül!


(Ha a tanár nemcsak magyarról angolra kérdezi a szavakat, hanem angolról magyarra, akkor - miután már megtanultad magyarról angolra az összes szót kívülről - próbáld meg szintén emlékezetből elmondani a magyar szavakat úgy, hogy csak az angol szavakat nézed (tehát pont fordítva)!

Megfigyelheted, hogy a szavak nagy részét tudni fogod angolról magyarra, ha korábban már rendesen megtanultad a magyar szavak angol megfelelőjét, tehát ez nem tarthat hosszú ideig.)


Ha megvan ez a 8-10 szó, akkor próbálj meg egy újabb 8-10 szót megtanulni! Ha ez a 8-10 szó is megvan fejből, akkor ismételd át az eddig megtanult 16-20 szót a fent leírt módszerrel és jelöléssel!

És így tovább...


Sok sikert!

2011. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

13.52-es vagyok:

Látom, a 13.27-es hasonlót írt.


A kérdezőnek: Ezzel a módszerrel 16-20 szót kb. 3/4, max. 1 óra alatt meg tudsz tanulni.


Ha audiális típusú vagy, akkor is a 13.52-es hozzászólásban leírtakat alkalmazd, de kiegészítheted annyival, hogy a megjelölt szavakat hangosan mondod, és felveszed a hangodat például a telefonodra hangrögzítővel, és mondjuk az 1-2 unalmas percedben meghallgathatod. Ha fülhallgatód is van, az külön előny, mert legalább biztosan nem fogsz zavarni másokat ezzel.

Sok sikert hozzá!


Tudom, kicsit szájbarágós lett, de legalább senki nem értheti félre. :)

2011. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen a válaszokat!:))
2011. dec. 30. 18:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Szókártyás módszerrel. Anki vagy Mnemosyne program.
2011. dec. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez a szótanuló program jött be nagyon. Bármilyen nyelv tanulására használható:

[link]

Tök egyszerű, addig kérdezgeti a szavakat amíg megtanulod.

2012. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az audiális és vizuális típus megkülönböztetés egy nagy állatság. Nyilván olyan típusúnak érzed magad amire többet gyúrtál. Legjobb ha mindkét módszert alkalmazod.

Az előbb említett programon kívül jó lehet az is ha felolvasod a szavakat és felveszed a hanganyagot. Először olvasod pl. idegen nyelven a szót, kis szünet, hogy legyen időd gondolkozni hallgatás közben, aztán magyarul (vagy fordítva). Biztosan van MP3 lejátszód, ezt jól bedugod a füledbe amíg iskolába mész vagy akárhova és mire odaérsz már meg is tanultad. Nem lenne rossz ötlet erre sem készíteni egy programot, ami a megfelelő szüneteket beletenné, hogy pont legyen elég idő a találgatásra mielőtt kimondja. Plusz a program rögtön elkészíthetné a fordított változatot is amikor a másik nyelven olvasott szó kerülne előre. Hmmm. lehet meg is csinálom, forradalmian új 5let ;-)

2012. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is szókártyákkal szoktam tanulni. kivágok ugyan olyan méretű lapokat (vagy már alapból kis lapra írom) az egyik oldalára az idegen nyelvi szót írom a másikra a magyar megfelelőjét. Általában mindegyikre rajzolok egy figurát, ami utal rá. Vizuális típus vagyok. Nagyon gyorsan tudok így szavakat tanulni...:)))
2012. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.:) Én is próbáltam már szókártyákkal, csak mikor sok szót ad fel, akkor nem nagyon van türelmem kártyákat csinálgatni.:D
2012. jan. 27. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!