Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy francia nyelvet...

Olasz vagy francia nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
angol után természetesen.
2012. jan. 1. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
német:D amúgy francia
2012. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én éppen most tanulom az angol után a francia ÉS olasz nyelvet, persze egy kis szintkülönbséggel. Nem tudtam választani a kettő közül. :)

2012. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Német, vagy ha az valamiért nem megy, akkor orosz. Ha az sem, akkor francia. Több lehetőség nincs.
2012. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Némelyik válaszadó ennyire degenerál, hogy ha a választható nyelvek OLASZ vagy FRANCIA, na még egyszer, hogy biztos, hogy értsétek: O-L-A-S-Z vagy F-R-A-N-C-I-A, akkor nincs közte sem a német, sem az orosz. CSAK O-L-A-S-Z vagy F-R-A-N-C-I-A.
2012. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
nekem is angol után ez a két lehetőségem volt, én olaszt választottam egyértelműen. sokkal könnyebb, mint a francia, ne tudd meg, az összes barátom franciás lett és vért izzadnak. Az olasz meg könnyű. Minden szót úgy ejtesz ki majdnem, mint ahogy leírják, szórend alig van, olyan mint a magyarban, egy szónak általában egy jelentése van, és nincs annyi degenerált elöljáró szó. :) És a franciák meg...én nem szeretem őket, idióta beképzelt majmok, elvárják, hogy te tanuld meg az ő nyelvüket, másképp szóba sem állnak veled.De jól csinálják, egy toronyból tök jól megél az ország :D 17/L
2012. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az olasz nem sokkal könnyebb a franciánál, hanem egy árnyalattal könnyebb a kiejtése.


Mivel a francia szókincs és nyelvtan közelebb áll az angolhoz, mint az olasz, ezért angol után a francia könnyebb.


A francia sokkal hasznosabb, mint az olasz.

2012. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, mióta tanultok olaszul, de hogy könnyű nyelv, azt egyáltalán nem mondanám. Sőt, a nyelvtana szerintem nehezebb, mint a franciáé! A francia egyáltalán nem nehéz nyelv, a kiejtésen kívül.

Szerintem franciát, mert hasznosabb és könnyebb, mint az olasz... Viszont az olasz szebb, de ez már mellékes. :)

2012. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

21:21


Nincs olyan, hogy könnyű nyelv, idegen nyelvet megtanulni mindig nehéz. És valóban igaz, hogy az olasz nyelvtan bonyolultabb a franciánál, a kiejtés pedig egyszerűbb.

2012. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!