Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszul vagy franciául szeretn...

Olaszul vagy franciául szeretnék tanulni. Mivel kezdjem?

Figyelt kérdés
Egyenlőre csak egyedül elkezdeném valamilyen könyv segítségével, később (nyáron) elmennék egy nyelvtanfolyamra, vagy magántanárhoz. Milyen kötetet ajánlanátok? Teljesen kezdő vagyok.
2012. jan. 1. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a kreatív nyelvtanból tanulok. Neten keress rá. Szerintem az olasz könnyebb nyelv, mint a francia.
2012. jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igen nekem is azt mondták, hogy könnyebb az olasz és szívem szerint inkább azt is tanulnék most, viszont egyszer mindenképpen megtanulnék franciául is. Angolul felsőfokú szinten beszélek, németből egy középfokú nyelvvizsgám van, de a papír mögött semmi tudás sincs :D
2012. jan. 1. 21:22
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A Kreatív nyelvtanulás állítólag egy nagyon gyors és hatékony módszer. Én még nemrég kezdtem, de imádom! Minden nap alig várom, hogy leülhessek tanulni. Szerintem ha ezt választod, akár egy éven belül megtanulhatod mindkét nyelvet. A honlapon legalább is ezt "ígérik".
2012. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül kezded, az olaszt ajánlom, a kiejtés miatt. A francia kiejtéshez, franciát tanuló ismerőseim szerint elengedhetetlen egy tanár, az olasznál ez nélkülözhető, nekem egyedül egy délután alatt fejben volt, nem nehéz, és imádom. :D
2012. jan. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Válassz olyan tananyagot, amelyikhez adnak CD-t, így a kiejtést is tudod gyakorolni.
2012. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Megnéztem ezt a kreatív nyelvtanulást, de annyira nem szimpatikus :S először az árán akadtam ki, mert annyiból már elkezdhetek egy tanfolyamot is, de aztán sikerült letöltenem a programot. Nagyon fura. Olyan monoton unalmas hangjuk van a beszélőknek, meg semmi szín nincs benne (nekem ez nagyon fontos).


Neked kedves válaszoló (aki ezt a kreatívot ajánlotta), mi tetszett meg benne? Úgy rendelted, vagy te is letöltötted? Mióta csinálod? Később nem lesz már ilyen monoton?

2012. jan. 2. 13:38
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én először egy újságban olvastam róla, majd megnéztem a honlapját. A férjem lepett meg vele karácsonyra, azóta tanulom (a felsőfok angolt).

Egy tanfolyamot ennek az árából nem tudnék végigcsinálni. Másrészt nekem pont ideális, hogy itthon, magam tanulhatok, mert két kisgyerek mellett időm se nagyon lenne eljárni tanfolyamra. Magam oszthatom be az időmet, és "rákényszerítem" magam a tanulásra, de hál'istennek valójában ez nem kényszer, hanem igazi kikapcsolódás nekem.

Az hogy monoton? Az elején van egy szószedet, kis szünettel mondja a szavakat egymás után, ezt nem is lehetne másképp. A gyakorló mondatok szerintem tisztán érthetők, megfelelő a tempó, az egyes mondatok között szintén egy kis szünet. A hangszín valóban nem túl színes, de nekem nincs bajom vele.

Szerintem jól összeszedett anyag, szószedettel, nyelvtannal, némi magyarázattal és gyakorló mondatokkal.

Mindenesetre nem akarlak rábeszélni. Mindenkinek egyéni döntése, mit választ.

Én jártam nyelvtanfolyamra is, németből. 5 hallgató volt, és sajnos nem úgy haladtunk az anyaggal, mint kellett volna. A jellemző az volt, hogy a többség nem csinálta meg a házi feladatot, a gyengébb képességűeket be kellett várni, lemaradtunk az anyaggal és a tanfolyam végére nem értünk végig az előírt anyagon.

Az olaszt én egy könyvből próbáltam meg elkezdeni, de hanganyag híjján, feladtam, csak a könyv nem elég, az tuti.

Egyébként meg, szerintem ha nincs az embernek a válaszott nyelvből előképzettsége, a legjobb tényleg egy nyelvtanár, vagy tanfolyam lehet, de ha már tanultál valamicskét, nem teljesen ismeretlen az adott nyelv számodra, akkor meg lehet próbálkozni az otthoni tanulással.

2012. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Még nem döntöttem, most sikerült letöltenem ezt a programot, még próbálgatom aztán meglátjuk mi lesz. Köszönöm, hogy válaszoltál, ment a zöld :)
2012. jan. 3. 13:50
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg, mire döntöttél:)
2012. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
bocsi, hogy ilyen későn, de gondoltam megírom, hogy most végül is vettem egy olyat magamnak, hogy PONS nyelvtanfolyam kezdőknek és vele párhuzamosan csinálom ezt a kreatívat, amit letöltöttem. Így a kettő együtt remélem jó lesz :)
2012. jan. 12. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!