Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha beszélek franciául és...

Ha beszélek franciául és olaszul, akkor egyedül otthon meg tudnék tanulni latinul?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Hát őőőő... necces. Ha fordítva lenne, tehát ha beszélnél latinul akkor a másik kettő menne, így nem tudom.
2009. okt. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A latint simán meg lehet tanulni egyedül, hiszen pont az nem kell hozzá, ami az élő nyelvekhez: társalgási gyakorlat. Szavakat, nyelvtant meg lehet tanulni egyedül is.
2009. okt. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
60%
A latin baromság:D Nem hasonlít sem az olaszra,sem a franciára!Én középiskolás vagyok,tanulok románt,franciát,angolt,mivel a román nyelv eredete a latin,a 2 nyelv kéz a kézben jár!
2009. nov. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés előző... Majdnem minden olasz szó meg van a latinban csak akkoriban, ezeket a szavakat parasztosnak, vagy irónikusnak vélték. Nézd pl. olasz casa latin domus Hiába más,de a latinban ugyanúgy megvan( casa-ae f, kunyhó) szó. olasz belle (ha jól tudom) a latin pulcher de van egy bellus 3 szó is. Ezt pl. Martialis használta 'szép kis asztaltársa van' kifejezésben. De ha lefordítjuk akkor a pulcher inkább gyönyörut jelent.
2009. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Az olasz a latinból alakult ki.
2014. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!