Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2013-tól tényleg csak 2...

2013-tól tényleg csak 2 nyelvvizsgával lehet kapni diplomát, nem igazságtalan ez, sehol máshol nincs így csak ebben az országban?

Figyelt kérdés
Arról meg nem is beszélve, hogy nem minden középiskolában tanítják megfelelően, sokszor plusz tanárért, óráért kell fizetni, nem mindenki tudja megfizetni. Ráadásul, aki pl. orvosin tanul nem biztos, hogy van energiára két nyelvvizsgát letennie, de attól még lehet nagyon jó orvos belőle.
2012. jan. 2. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de szerintem, aki jelenleg is felsőoktatásban tanul, arra az a szabály vonatkozik nyelvvizsga szempontból, ami akkor élt, amikor beiratkozott.


Mondjuk már azt is hallottam, h kiadják majd nyelvvizsga nélkül is a diplomákat...de ki tudja még mit hoz a jövő, meg a kormány.

2012. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy mérnök attól nem lesz jobb mérnök mert hét nyelven beszél!
2012. jan. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
szerintem nincs baj ezzel, eddig is voltak bizonyos szakok, ahol kellett minimum két nyelvvizsga, sokszor szakmai is. az egyetemen is tudsz tanulni nyelvet, ott pedig már direkt a nyelvvizsga a cél. meg elég azért az alapfok is, ha nem vagy egy nyelvzseni, az annyira nem nehéz :)
2012. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, nagyon remélem, hogy nem lesz ilyen. Igazad van, csak ebben az országban van ilyen... Azt mondom, hogy oké, egy középfokú nyelvvizsgát meg lehet csinálni, meg egy nyelvet amúgy is tanul már mindneki középiskolában, ha akarja, el tud jutni abból arra a szintre, viszont kettő már tényleg sok.
2012. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sohasem értettem, mi köze van egyiknek a másikhoz! Legyen nyelvvizsga nélkül is diploma, aztán, ha az illető nem beszél idegennyelven az ciki. Ennyi eővel kelljen jogosítvány is, mert az is alapdolog.
2012. jan. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Egy idegen nyelvet már alap dolog beszélni, ha olyan munkát szeretnél, ahol megkapod a MINIMÁLBÉRT! Sajna, de ez így van...
2012. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
Ez akkor sincs összefüggésben semmivel. Azért mert valaki beszél eszpeantót, lovárit nem lesz jobb orvos. Nyelvvizsga sem számít, ha az illető élőben nem tudja használni az angolt, csak vizsgája van belőle. Elvárt az angol és aztán még valami, de ha egy szlovénnek elég, hogy szlovénul tud és mégis van diplomája, akkor egy magyarnak ne legyen kötelező. Mindig rosszabbul megy az ami kötelező. Kötelező volt az orosz is. Képmutató dögök az idősebbek, mert ők sem tudtak megtanulni a színvonalas iskolai nyelvórákon oroszul!
2012. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!