Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OLASZ VAGY NÉMET? A 2 nyelv...

OLASZ VAGY NÉMET? A 2 nyelv közül melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Angolt tanulok 8 éve. Most második idegen nyelvet kell választanom a jövő hónapba. OLASZ vagy NÉMET? Véleményekre vagyok kíváncsi.Pro és kontra.Emelt szinten tanulnám heti 9 órában.Angolból elég jó vagyok.(lehet még franciát is választani de az nem vonz..)
2012. jan. 4. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
A németet nem szeretem, én nagyon elfogult olasz-párti vagyok, nem tetszik a német hangzása. Viszont, ha észérvet kérsz az olasz mellett: hasznos, ha nem csak germán nyelveket beszélsz, hanem valami latint is. Angol után könnyű állítólag a német, ezt nem tudom, viszont azt igen, hogy ha jó a nyelvérzéked akár csak egy kicsit is, vagy az angol nyelv bonyolult nyelvtani problémáit megérted, akkor az olasz nem lesz egyáltalán nehéz! :-) és a kultúrájuk is gyönyörködtető és érdekes! :-)
2012. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A németnek sok hasznát veheted, Európában majdnem annyit, mint az angolnak. Ha külföldiekkel üzletelsz, külföldön dolgozol vagy külföldön tanulsz, akkor valószínűleg a németet fogod használni, 2. helyen az angolt. Az olasz a fasorban sincs, Európán kívül pedig még annál is ismeretlenebb. Ha valamilyen okból nagyon ellenzed a németet, akkor a francia vagy az orosz is jó választás helyette.
2012. jan. 5. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én tanultam mind a három nyelvet. Angol kell, bárki bármit mond, alapnyelv különösen az üzleti szférában. Mivel Mo. a német gazdaságtól függ ezért a németet célszerű választani. Mert azt használni is tudod. Angol után nem lesz egyszerű átállni én pl sosem szerettem. A nyelvtan katasztrófa. Az olasz angol után nagyon könnyen tanulható kellemes nyelv. Viszont kevésbé használható.
2012. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! A németnek nagyobb értelme van itt Magyarországon.

Nézz meg egy újságban álláshirdetéseket,hogy hányban elvárás/előny a német nyelv, ill. a olasz. Én még az olaszt mint elvárás sehol sem láttam.

Másik érv: németet több mint 100 millióan beszélik, valamint Németország fejlettebb mint Olaszország.

És még egy ellenérv: németet angol után (nagyon) nehéz tanulni. Mondjuk nekem megy, de csak azért mert bemagolom az egészet. A német inkább ilyen magolósabb nyelv. De ennek ellenére azt mondom, tanulj németet:) Jobban megéri:)

2012. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Hasznosak voltak. Nem nagy kedvvel, de azt hiszem a német lesz. :)))
2012. jan. 8. 10:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem ugyanez volt a dilemám, annyi különbséggel, hogy német v. spanyol. A spanyol eléggé hasonlít az olaszra.

Végül a németet választottam.

2012. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!