Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eljött a második nyelv kiválas...

Eljött a második nyelv kiválasztása. Így akkor melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Második nyelvnek lehet választani németet, franciát és spanyolt. Én németül tanultam, de ha azt választanám, 80%, hogy kezdő csoportba kerülnék, mert nincs elég jelentkező haladóra, és nem akarom újra 4 évig ugyan azt tanulni. Így akkor szerintetek is a franciát válasszam nem?
2011. febr. 11. 08:07
1 2
 1/12 kanóc ***** válasza:
Ezt neked kell eldöntened. A tanárod mondta, hogy a kezdő csoportba kerülnél németből, vagy csak kispekuláltad?
2011. febr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
5 jelentkezőnél nem indítanak csoportot -.-
2011. febr. 11. 08:38
 3/12 anonim ***** válasza:
fú :S és egyébként jól ment a német, szeretted? mert ha lehetőség van rá lehet járni magántanárhoz is. Csak van egy német tanár a suliban, aki segítene.. egyébként a spanyolt kizártad?
2011. febr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Spanyolt azért zártam ki mert szeretem de félek hogy keverném az olasszal (olaszos vagyok). És tudom hogy lehetne folytatni magánban a németet, majd azt szeretném.
2011. febr. 11. 14:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor legyen a francia.
2011. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs angol????

A francia, olasz, spanyol egy nyelvcsaládba tartoznak, egyik segítheti a másikat :)

A francia és a német szerintem egy fokon vannak a jelentőségüket illetően, ha valamit már tudsz németből az nem hátrány, de tényleg ne szenvedj egy kezdő csoportban (akkor inkább szánj rá egy nyarat és tedd le a középfokút, aztán kész :))

Én középsuliban inkább visszafejlődtem németből, mert abszolút az alapokat tanultuk, és sokan nem készültek az órákra, így a tanár nem akart haladni és nem is tudott, szóval kínlódás volt az nekem :)

Az angol nagyon fontos, ki ne maradjon az életedből!! :)


Amúgy meg ha 2-3 nyelvet (ha csak alapszinten is) beszéled, az előny.


Ha nincs angol, akkor válaszd a franciát és később folytasd a németet és az angolt :)

2011. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

márciustól fogok angoltanárhoz járni ha isten is úgy akarja :D

mert suliba csak haladó angol van és oda se mindenki kerül be.

2011. febr. 11. 15:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs de ha haladó szinten nem tudsz angolul akkor miért nem azt tanulod és miért kezdesz el a suliban egy harmadik nyelvet?o.O
2011. febr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
itt írtam hogy suliban CSAK HALADÓ angol van... látom tudsz olvasni (Y)
2011. febr. 11. 18:15
 10/12 anonim ***** válasza:
bocs azt tényleg nem olvastam el hogy németet tanultál...
2011. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!