Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent az magyarul, hogy...

Mit jelent az magyarul, hogy "Chi Mai"?

Figyelt kérdés

Tudtommal ez olaszul van, és egy Morricone zene címe. A google fordító azt írja ki, h

Chi Mai - bárki

chi - akik

Mai - soha

Mai Chi - aki valaha

Na most ebből melyik? Gondoltam itt megkérdezem mert a Google fordítóban nem bízom feltétlenül. Ha rossz kategóriába tettem a kérdést, akkor bocs.

Előre is köszi


2012. jan. 7. 18:00
 1/4 tetro ***** válasza:
azt jelenti bárki...
2012. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tudsz is olaszul, vagy csak a fent leírtakból vontad le a következtetést?


(a fent leírtakból én is ezt vontam le, de akoris, remélem, h kijavítotok, ha ez hülyeség)

Ja és köszönöm a választ.

2012. jan. 7. 18:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem bárki!


Kérdőmondatokban előforduló nyomatékosító szó a "mai".

Példák:


- Chi mai mi puó dire cosa mangiava la gente nel Paleolitico? - vagyis: Vajon ki (színesebben fordítva: ki az ördög) tudja nekem megmondani, mit ettek az emberek az őskőkorban?


- Cosa mai voleva questo tizio? - Vajon mit (mi a fenét) akart ez a pasas?


- Come mai non hai studiato? - Hogyhogy nem tanultál?


- Perché mai non ascolti tua madre? - Vajon miért nem hallgatsz anyádra?


- Dove mai pensi di andare? - Vajon hová szándékozol menni?


A kérdőszavak (chi, cosa, come, perché, dove) után tehát a "mai" a "vajon"-nak, vagy egyéb kifejezéseknedk (ld. fent, zárójelben) megfelelő nyomatékosító szó. Tehát: Chi mai? = Vajon ki?

2012. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm :)
2012. jan. 8. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!