Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanítsam vagy ne? Nem igazán...

Tanítsam vagy ne? Nem igazán örülök neki.

Figyelt kérdés

Van egy tanítványom, de nem igazán szimpi. Furcsa számomra, megrémiszt, kicsit félek is tőle. A fővárosi könyvtárba tartom az órákat, végül is bántani nem tud, mégis tartok tőle!!

Tudom, hogy ne válogassak tanítványok közül, de engem akkor is zavar az, hogy félek, ha órám lesz vele.

Mit tegyek? Eddig 60 percet voltunk angolozni.

Szerintetek próbálkozzak még vagy hagyjam a francba?


2012. jan. 9. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Haggyad. Találsz más tanítványt. Az ilyenből csak kellemetlenség lesz. Egy óra után még könnyű felmondani.
2012. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Közoktatásban az ember nem válogathat - de ez teljesen más tészta. Magántanítvány-magántanár viszonya ha nem zökkenőmentes, semmi értelme az egésznek: idő és pénz elvesztegetése. Hatékonyan csak akkor működik, ha megvan a szimpátia. Persze nem a Te pénzed megy veszendőbe, de a Te IDŐD is!!! Én tuti nem vállalnám, és nem csak azért, mert etikátlannak tartom úgy pénzt lehúzni, hogy tudom, nem lesz 100% hatékony a dolog, de a belefektetett időmet és energiámat sajnálnám.

Angoltanár vagyok, van tapasztalatom mind a közoktatásban, mind pedig a magántanárkodásban: azok a magántanítványok, akikkel vmi "nem stimmelt" első látásra, mind nagyon hamar "lekoptak"... Pár év után már az elején szelektáltam, jobb nem húzni az időt. Én legalábbis nem tudok úgy tanítani, ha nem várom már a következő órát, vagy gyomorgörcsöm van már előre...

Más a helyzet, ha pénzszűkében vagy, és nem válogathatsz...

2012. jan. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hogyan utasíthatnám egyébként őt vissza?

Igazából nem vagyok (nagyon) pénzszűkében! Van még egy tanítványom rajta kívül, de szerintem majd fognak még jelentkezni. (Szükségem van a pénzre, de ha szerintetek ebből nem lesz jó vég, akkor megengedhetem magamnak, hogy ne tanítsam)


Várom a további véleményeket!

2012. jan. 9. 17:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Különórák? Mitől ijeszt meg?

Ez semmiképp sem jó.

Mennyire hosszútávú lenne az okítás?

2012. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Fura a viselkedése, e-mailen keresztül jóval kedvesebbnek tűnt. Egyáltalán nem volt segítőkész az órán (nem mondta, mit nem ért, mogorva volt, stb) ráadásul késett is vagy 15 percet, persze szólás nélkül!

Az okításban még kb. 7-szer vagy 8-szor 60 perc tartozna bele.

2012. jan. 9. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is nyelveket tanítok, és mindig válogattam a magántanítványok közül. Nekem fontos, hogy milyen hangulatban telik az óra, és ritkán ugyan, de előfordul, hogy valakivel végképp nem vagyunk egy hullámhosszon. Megbántani ezzel nem szoktam senkit, általában kitalálok valami ürügyet (állást kaptam, elhívtak intenzív tanfolyamot tartani céghez, külföldre megyek stb.).
2012. jan. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes vele foglalkozni, ha ennyire megvisel.
2013. jan. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!