Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg egy...

Hogyan tanítsam meg egy igazán makacs foxi-tacskó keveréknek a "hozzám" parancsot?

Figyelt kérdés
az a helyzet, hogy mikor a kertes házunk udvarán gyakoroljuk a parancsokat, akkor minden megy, viszont ha kimegyünk a házunk mögött lévő nagy rétre,a kutyám elveszti a fejét és ha szólok neki, hátranéz, majd úgyanúgy fut tovább, mintha mi sem történt volna. csinált már olyat is, hogy 2 méterre tőlem futott vissza, oda ahová ő akart.már nem igazán tudom, mit csináljak, kérlek, aki tud írjon! (a kutyust 4 hónaposan, szocializálatlanul hoztuk ki egy menhelyről...)
2007. jún. 16. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A réten is hívd a HOZZÁM paranccsal! Ha odamegy, adj neki jutalomfalatot, dícsérd meg! Ez szerintem csak idő és türelem kérdése!

Hívják a szagok, a futás, a szabadság, igazán megértem. :)

2007. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok szerencsét!!!Nekem nem sikerült!!! A foxikat más néven vakarékoknak is nevezik!!! Lételemük a mozgás és a földtúrás!!! Nehezen taníthatók!!! De sok türelemmel talán sikerül...
2007. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jutalomfalat, jutalomfalat, jutalomfalat. A kutya nagyon könnyen megtanulja a saját környezetében a behívást, de egy idegen környezetben ami tele van mindenféle csábító ingerrel, szinte újra kell tanítani. Meg kell tanulnia, hogy a gazdihoz jönni jó dolog erre tökéletes a jutalomfalat és az óriási dícséret. (te vagy amúgy a falkavezér??)
2007. okt. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!