Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban, ha a kutyát személye...

Angolban, ha a kutyát személyes névmással helyettesítem, akkor mit kell használni? He, she vagy it?

Figyelt kérdés
Én it-re gondoltam, de elbizonytalanodtam. A fogalmazás megírásához viszont szükségem van rá. Előre is köszi
2012. jan. 10. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont ezelőtt csináltam meg egy angol mondatot. A megoldásban it volt. Különben ez nagyon érdekes, mert olvastam, olyat, hogy az autó, meg she...:)
2012. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár a szabályok ellenére az én kis kicsi "csajszi" kutyimat, biztosan she-vel helyettesíteném, ha róla írnék, akár helyes, akár nem :)
2012. jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is mindig "he"-vel beszélek, beszéltem a kutyámról, amit mindig ki is javítottak "it"-re, így gondolom ez a helyes, de nem érdekel. Számomra a kutyám (mostmár kutyáim) egy személy, egy valaki, nem pedig egy tárgy, márpedig számomra az "it" abszolút olyan, mintha egy tárgyról beszélnék.
2012. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 webnyelv ***** válasza:
Alapból "it" a helyes, de ha tudjuk a kutya nemét, nyugodtan lehet mondani, hogy he/she.
2012. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyértelműen "IT"
2012. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!