Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol könyvet szeretnék...

Angol könyvet szeretnék olvasni, tudtok mondani nekem valami egyszerű nyelvezetűt?

Figyelt kérdés
Az angol tanárom a twilight könyveket ajánlotta például de nem hiszem, hogy ahhoz lenne türelmem.
2012. jan. 10. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
az Agatha Christie könyveknek is meglepően érthető a nyelvezete, ha szereted az ilyesmit.
2012. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha még kezdő vagy, érdemesebb valami "ismeretterjesztővel" kezdeni. Ha van valami hobbid, akkor arról, vagy a kedvenc együttesedről stb. Én szépirodalommal próbáltam kezdeni, de egyáltalán nem élveztem, mert nem sokat vettem észre a nyelvi finomságokból. Tehát értettem, hogy mit mond, de AHOGY mondja, azt már nem, így meg olyan volt, mintha egy száraz forgatókönyvet olvasnék. Abba is hagytam sokáig, de aztán elkezdtem egy kutyakiképzésről szóló könyvet olvasni és nagyon élveztem, mert ott az volt a lényeges, hogy mit mond, nem pedig azt, hogy milyen frappáns kifejezést használ valamire, vagy hogy egy szó milyen hangulatot fejez ki.
2012. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Charlie és a csokigyár, vagy egyéb ilyen gyerekkönyvek.


Ne kezdj Agatha Christie-vel, mert kezdődknek az elég nehéz, kicsit régiesen van írva.

A Twilight se annyira egyszerű egy kezdőnek, akkor már inkább Harry Potter.

2012. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!