Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha napi 1.5 órát tanulok...

Ha napi 1.5 órát tanulok angolt akkor menyi idő alatt érem el a középszintű nyelvvizsgaszintet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

ez attól függ, hogy milyen szintröl kezded,mennyit tudsz, egyedül tanulsz-e vagy tanárral..

de egyedül nem célszerü neki kezdeni, föleg ha sosem tanultad még. az alapokat tanárral vagy nyelvsuliban, ha ez megvan, akkor mehet egyedül, te érzed majd mennyi tanulás szükséges. a lényeg, hogy alapok után ha ráfekeszel, kell egy év maximum, mire eljutsz a középszintig.sok sikert!

2012. jan. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem attól függ a dolog, hogy hány órát tanulsz, hanem attól, hogy mennyire jó a nyelvérzéked. Persze a sok tanulás is fontos, de mellékes. Ha rossz vagy a nyelvekben, akkor nehézkes lesz. Nekem pl mindig mentek a nyelvek. Angolt egyáltalán nem tanultam, idén nyáron elmentem tanfolyamra, és meglett elsőre a közép. Csomó barátnőm, akik évek óta tanulták a nyelvet, megbuktak...
2012. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én a németet 2,5 év alatt tanultam meg középfokra sima általános gimnáziumi heti 3 órás német oktatás mellett, úgy hogy nyelvvizsgacentrikusan folyt az oktatás, és nem volt otthoni szorgalmam órákon kívül. Negyon gyakorlatias feladatokat csináltattak velünk és egyszerűen belénk ivódott a mikéntje.


Ha te angolt tanulsz -> (könnyebb mint a német), és gyakorlatcentrikusan rengeteg feladattal és hallgatással, nem csak magolással, akkor mondjuk 2 év gimnáziumi heti 3 órás oktatással lenne meg az angol középfok -> és ez 1,5 órás napi gyakorlásra átszámítva (40 tanítása héttel egy évben) -> 120 nap jön ki -> 4 hónap.


Tehát elméletben ha napi 1,5 óra intenzív gyakorlatias tanulást hajtasz végre a hét minden napján, 120 napon keresztül, akkor a nulláról kezdve 4 hónap alatt meg lesz a középfokú nyelvvizsga szint angolból.


De ez még nem jelenti azt, hogy beléd is ivódik kellő mélységben a nyelv, csak azt, hogy a nyelvvizsgán vszeg átmennél a feladat rutinod miatt.:)

2012. jan. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ja és még annyi, hogy nekem nincs az a hűdejó nyelvérzékem se.:)


Hiába

2012. jan. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha napi 1.5 órát tanulok angolt akkor menyi idő alatt érem el a középszintű nyelvvizsgaszintet?"


Nulláról kb. 1 év alatt (500 óra munka).


03:04


A nyelvérzéked nyilvánvalóan átlagon felüli, mivel a német középfokú szint elérése kb. 700-1000 munkaórát vesz igénybe átlagosan-

2012. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy nyelvet megtanulni lehet, hogy sok-sok óra, viszont egy nyelvizsgára célirányosan feladattípusokat magolni, meg szóbeli tételeket gyakorolni, az annak a sok száz órának tört része.
2012. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy értsd a nyelvvizsga-felkészítést, el kell érni egy bizonyos szintet a nyelvből. Hiába tiltakozol, jó a nyelvérzéked :))))
2012. jan. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!