Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL nyelvvizsga felülvizsgálat...

ECL nyelvvizsga felülvizsgálatba mit érdemes írni indoknak, és mekkora az esélye annak hogy kapok plusz pontot?

Figyelt kérdés

Decemberben voltam ECL B2 nyelvvizsgán németből, és sajnos nem sikerült. Az írásbeli 59 százalékos lett.

Mit érdemes írni a felülvizsgálat indokának, illetve volt e olyan, aki a felülvizsgálat után megkapta a nyelvvizsgát?


2012. jan. 12. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hm... Melyik része lett 59%? Ha a szövegértésed, arra nem nagyon érdemes fellebbezni, mivel ott pontosan meg vannak határozva a pontok, viszont ha a leveled lett 59%-os, akkor már érdemes lehet. Plusz pontot semmiképpen nem adnak, de egy olyat meg lehetne próbálni, hogy valamire pedig nagyon is építettél (a németességre vagy az izgalomra). Csak az a baj, hogy nem tudom mit írtál.
2012. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az olvasott szöveg értésem az 60 százalékos lett, a levél pedig 58, tehát az írásbeli vizsgám az 59 százalékos lett. (legalább 40 százalékosnak kell lenni az egyiknek, és a kettőnek összesen legalább 60 százalékosnak). Tehát ha vagy az írásbeli kommunikációra (levél) vagy olvasott szövegértésre kapnék plusz egy százalékot akkor meg lenne a 60 százalék.


Mikor azt írtad, hogy valamire pedig nagyon is építettél, akkor pontosan mire gondoltál?

2012. jan. 12. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez pech. Ezért kell a szövegértésiből legalább az egyik feladatrészt tutkó pöpecre megcsinálni, akkor látszik, hogy megvan a tudásod, csak olvashatatlan írás miatt kihúztak egy csomót. Megjegyzem, hogy nagyon korrekten javítanak!
2012. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is pont most voltam Ecl-en és szintén 59 % lett, de nekem a szóbeli.

Én tulajdonképpen csak ilyesmiket írtam a kérelembe, hogy " becsületesen felkészültem a vizsgára, az ECL-es könyveket megvásároltam és a feladatokat megcsináltam"

Remélem megadják azt az 1 %-ot, tulajdonképpen csak fél pontról lenne szó.

2012. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen.

esetleg ha valakinek van még ötlete, akkor nyugodtan írja le :)

2012. jan. 16. 20:05
 6/6 anonim válasza:

Nekem is hasonló a helyzet csak a februári nyelvvizsgával. 60% és 57% lett (összesen 59%) és fél pont kellene a sikereshez.

Az előző hozzászólóknak esetleg lett eredménye a felülvizsgálatnak?

Esetleg valakinek valamilyen tanács?

2013. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!