Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy építse fel egy kezdő...

Hogy építse fel egy kezdő nyelvtanár az első óráit? Mire fektessen nagyobb hangsúlyt? Miként állítsa elő az órákat?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 14:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én magánórákat adok így a diákjaimhoz igazodom. Valakinek csak korrepetálásra van szüksége, valakinek meg nyelvvizsga felkészítésre.

Az én óráim beszéd és szókincs központúak. Minden órát egy rövid bemelegítéssel kezdünk, mit csináltál tegnap, ettél e valamit óra előtt stb stb. A legelső órákon mindig olyan házit adok, hogy a tanuló mutassa be magát egy rövidebb-hosszabb fogalmazásban (ez a tanuló tudásától függ, hogy milyen terjedelmű). Tehát a legelső 1-2 órában a tudást mérem fel, valamint kikérdezem, hogy lényegében mit is akar. Nem szeretem, ha valaki minden cél nélkül jön, hogy akkor tanítsam meg, ilyenkor általában azt szoktam mondani, hogy akkor célozzunk meg egy középfokú nyelvvizsgának megfelelő szintet, aztán az ő dolga, hogy vizsgázik e vagy sem.

Tehát az ilyen felmérő óra után szoktam egy kicsit a nyelvtant átnézni, ha látom, hogy az nagyon nem megy. Ha viszonylag jó nyelvtanosok, akkor arra nem szoktam külön órákat fordítani, menet közbe ami előjön azt vesszük. Innentől kezdve viszont tematikusan haladunk. Rengeteg olyan könyv van, ami témánként taglalja a szókincset. Ilyenekből szoktam oktatni. Ez általában úgy megy, hogy 1 témára, kb 2-3 órát szoktunk adni. Előre mondom a diáknak, hogy akkor kezdje el nézegetni, hogy a culture téma szavait. Kövi órán már átvesszük a legfontosabb kifejezéseket, megnézünk szituációkat, amiket nagyrészt én állítok össze, illetve utána tanulónak is kell írnia. Rákövetkező órán, már önállóan kell a témáról beszélnie. Minden témáról kell esszét írnia (megadott szempontok alapján) melyeket én kijavítok. Nagyon sok a szituációs feladat, képleírás, önálló témakifejtés.

2012. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos volt ,köszönöm :)
2012. jan. 16. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!