Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket érdemesebb tanulni:...

Melyiket érdemesebb tanulni: a svédet vagy a norvégot?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
egyiket sem, de ha mindenféleképpen akarod vmelyiket, akkor svéd, mert többen beszélik, illetve Svédo. EU-s tag.
2012. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha Svédországba mész, a svédet, ha Norvégiába, a norvégot, ha egyikbe se mész, egyiket sem.
2012. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem így van, sok álláshirdetést látok mostanában, ahol kérik valamelyik nyelvet. Nem akarok kiköltözni egyik országba se, később majd itthon szeretnék egy olyan cégnél dolgozni, ahol kérik valamelyik nyelv ismeretét.
2012. jan. 21. 18:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ez nem így van, sok álláshirdetést látok mostanában, ahol kérik valamelyik nyelvet."


Klasszikus félreértés.


Az, hogy "megéri" valamit csinálni, nem azt jelenti, hogy várhatóan bevételed lesz belőle, hanem azt, hogy a várható bevételeid meg fogják haladni az alternatív költségeket.


Az alternatív költség röviden azt jelenti, hogy amíg mondjuk norvégul tanulsz, addig is nem csinálsz valami mást. Norvégul 5 millióan beszélnek. Ha még nem beszélsz franciául, akkor pl. abban az időben, amíg norvégul tanulhatnál, tanulhatnál franciául is. A franciát mármost 60 millióan beszélik Európában első nyelvként, és rengetegen másodikként, sokkal hasznosabb a norvégnál.


Persze ha már tudsz a fontos nyelveken (angol, német, francia, orosz; másodsorban: portugál, spanyol, japán, olasz, harmadsorban: kínai, arab, holland, lengyel stb.), akkor jöhet hobbiként a norvég, de a fent leírt okokból korábban nem éri meg.


Mondhatod, hogy márpedig hobbyból te megtanulsz norvégul, és az egy elfogadható döntés, de nem "éri meg".

2012. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Én mindenképp a svédet ajánlom, sokkal több segítséget fogsz hozzá találni mint a norvéghoz. Ugyan norvégul nem tanultam csak svédül, szerintem egy picit egyszerűbb. Ja és ha megtanulsz jól svédül, elég jól fogod érteni a norvégot is - olvasva abszolút, de nagyobb odafigyeléssel a beszéd is elég érthető. Hozzátenném, hogy Svédországon belül a nyelvjárások is eltérhetnek annyira mint a "hivatalos" svéd és a "hivatalos" norvég.
2012. jan. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mivel van szerencsém mind a kettőt beszélni, hiába hasznosabb a svéd, annyira hasonlóak a skandináv nyelvek (a finn kivételével), hogyha az egyiket megtanulnád, a másikat már sokkal könnyebb lenne. (Nekem fele idő alatt volt.)

Sőt, svéd ismerőseim- akik anyanyelviek- szerint szinte csak akcentussal kell beszélni, annyi a különbség. Mondjuk nekünk, magyaroknak sokkal nehezebb...

2012. febr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Kedves utolsó válaszoló:

Használod a munkád során a nyelveket? Esetleg kint élsz, valamilyen skandináv államban?Szerinted megéri tanulni?

Engem nagyon érdekelne, de egyetemen csak minorban venném fel, az úgy jó?

Előre is köszi és bocsi az OFF ért.

2012. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 webnyelv ***** válasza:
92%

6.: A finn nem skandináv nyelv, hanem finnugor ill. uráli.

7.: Minoron jó középszinten meg lehet tanulni az adott nyelvet, de inkább középszintnél jobban. De ez attól függ.


A kérdésre válaszolva: valóban egyiket se igazán érdemes. Én véletlenül több norvégos álláshirdetésbe botlottam az utóbbi időben, de svédes álláshirdetésre nem emlékszem. Ezért szerintem a norvégot érdemesebb. De lehet, csak véletlenül láttam több norvégos hirdetést.

2012. márc. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!