Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Üdvözlet! Diplomámhoz gazdaság...

Üdvözlet! Diplomámhoz gazdasági szaknyelvre (közép szint) vagy sima felsőfokú nyelvvizsgára van szükségem. Melyiket javasolnátok, hogy melyiket rakjam le. Melyik a könnyebb? Sajnos nekem a nyelv a gyenge pontom.

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ugyanebben a helyzetben vagyok:) Én végülis a gazdasági (közép) szaknyelvet választottam. Most készülök fel rá talán tavasszal/nyáron már el tudok menni. Azért választottam ezt, mert felsőfokú az elvileg anyanyelvi szintű, ott aztán tényleg bármi téma lehet. Gazdasági nyelvvizsgánál viszont azért kb. van pár témakör, amiket ha begyakorolsz menni fog:) Nekem is nehezen megy a nyelvtanulás. Itt mondjuk csak új szavakat kell tanulni (ha van alapod) de azt jó sokat. Ajánlották nekem is, hogy olvassak/fordítsak sok újságcikket és ez tényleg bevált eddig:) Minél többet fordítok, annál jobban megy. Meg néha "háttérzajként benyomok BBC-t vagy hasonlót:D Nekem a zöld úti nyelvvizsgát ajánlották, hogy az picivel könnyebb, mint pl az oeconom nyelvvizsga. Remélem tudtam segíteni, majd szoríts nekem, hogy meglegyen a nyelvvizsgám, én is fogok neked:D Jó éjszakát!:)
2012. jan. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van pár elírásom, de kérlek nézd el nekem, ilyen későn már homályosan látok:D Amúgy vannak fenn interneten tesztsorok, fusd át őket, hátha segít eldönteni, hogy szerinted melyik a könnyebb:)
2012. jan. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább a szakmai a könnyebb, ott csak szavakat kell többet megtanulni, felsőfokon amúgy is előkerülne azoknak a szavaknak egy része, de még több nyelvtan, stílusok, fogalmazáskézség is van.
2012. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!