Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BGF ifo vagy KITEX vendéglátó-...

BGF ifo vagy KITEX vendéglátó-idegenforgalmi nyelvvizsgát válasszam?

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont tegnap jelent meg az Origon a szakmai nyelvizsgákról egy cikk. Kimásolom a két kérdezett vizsgát. Ez alapján a KITEX tűnik könnyebbnek.

KITEX Nyelvvizsga


Angolból és németből tehet kereskedelmi és vendéglátó-idegenforgalmi szaknyelvi vizsgát az, aki a KITEX nyelvvizsgát választja. Mindkét témakörben három részből áll az írásbeli: a hallgatóknak két fogalmazást kell írniuk, feleletválasztós tesztet, és ún. „lyukas szöveg” feladatokat is meg kell oldaniuk, minderre százötven percük van. Ugyan a szóbeli vizsgán nincsen felkészülési idő, nem is kell részletekbe menően, tételesen ismertetni az adott témakört. A bemutatkozás után szakmai társalgás és egy szituációs feladat következik – mindez kommunikáció- és gyakorlatorientált.



Hol?

Kitex Nyelvvizsgaközpont, Budapest

Milyen nyelvből?

Angol, német

Mikor?

Évente három vizsgaidőszak van: január, április, október BGF Nyelvvizsga


A Budapesti Gazdasági Főiskola nyelvi központja háromféle szakmai nyelvvizsgát kínál a hallgatóknak: üzleti, idegenforgalmi és pénzügyi szaknyelvből is letehető a kétnyelvű vizsga. Az írásbeli mindhárom területen ugyanolyan, százharminc percet kapnak a vizsgázók a három részből álló feladatsor megoldására – többek között egy százötven szavas idegen nyelvű szöveget, e-mailt, üzleti levelet vagy jelentést kell fogalmazni a magyarul megadott szempontok alapján, szótár segítségével. Nagy hangsúlyt fektet ez a vizsgatípus a nyelvtani, szókincsbeli tudásra. Sok rövidebb feladatot kell megoldani viszonylag kevés idő alatt.


A szóbelin a szakmai társalgás után a vizsgázóknak önállóan kell kifejteniük gondolataikat egy adott témáról, szöveget kell tömöríteniük, valamint egy szituációs feladatot is meg kell oldaniuk – mindezt a hallás utáni szövegértést mérő magnóhallgatás egészíti ki. Sem az írásbeli, sem a szóbeli rész nem egyszerű, részletekbe menően vizsgálják mind a nyelvtani jártasságot és a kommunikációs készséget, mind a szókincset. „Magas színvonalú nyelvvizsgáról van szó. Itt is az elmélet dominál, de a nyelvtani tudást is ellenőrzik a feladatok. Azoknak ajánlom, akik valóban járatosak az adott témában, és nem félnek a kihívásoktól” - mondja Kostyál-Homm Katalin, aki úgy véli, az idegenforgalmi vizsga szókincse például közel sem olyan hétköznapi, mint ahogy azt elsőre gondolnánk. „Nagy hangsúlyt fektetnek a szakszavakra, ráadásul a szövegértési feladatokhoz valamennyi gazdasági szókincs is kell” - magyarázza.


Hol?Budapesti Gazdasági Főiskola, Szolnoki Főiskola

Milyen nyelvből?

Üzleti nyelvvizsga: angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz (kínai, japán)

Idegenforgalmi nyelvvizsga: angol, német, francia, olasz, spanyol

Pénzügyi nyelvvizsga: angol, német

Mikor?

Évente három vizsgaidőszak van: december-január, május-június, augusztus-szeptember

2009. máj. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Korábban én is nézegettem már ezeket a nyelvvizsgákat, mert hamarosan nekem is szereznem kell 2-t. Magyarországon a KITEX, BGF és a GazdálKODÓ nyelvvizsgák vannak idegenforgalmi vagy vendéglátói szaknyelven. Nekem a KITEX a legszimpibb, őt követi a TársalKODÓ, végül a BGF. Kinyomtattam belőlök 1-1 példát, megoldottam őket, nehézség szerint szerintem ugyanez a sorrend, tehát nekem legjobban a KITEX sikerült, és nagyon reális levéltémákat adott. Pénz alapján is ez a nyerő. Én októberben tervezem a vizsgát :)

Csinálj próbafeladatokat, és dönts az alapján

2009. máj. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is KITEXessel szemezgetek :) Én is októberben szeretnék menni, ha érdekel találtam is felkészítő tanfolyamot

[link]

2009. máj. 31. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!