Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány évesen szerezted meg a...

Hány évesen szerezted meg a felsőfokú nyelvvizsgádat?

Figyelt kérdés

Itt most nem azokra gondolok, akik 17-18 évesen még le sem érettségiztek, de már 3 felsőfokúval rendelkeznek, mert a szülők céltudatosan nyelvi iskolába járatták őket vagy külön tanárt pénzeltek.


Azoknak a válaszai érdekelnének, akik középiskolában tanultak valamilyen nyelvet, de nem kifejezetten a nyelvtanulásra fókuszáltak, majd később szükségük lett a papírra, vagy csak úgy "hobbiból" megcsinálták.


2012. jan. 31. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Angolt gyerekkor óta tanultam,úgyhogy akkor az a kérdésednél most nem számít:)

Spanyol két év intenzív tanulás,nyáron ottani munka-22 évesen.

Holland-középfokú szint fél év alatt,utána 1 évig kintlétem után csináltam a felsőfokút 27 évesen.

Igaz,ez mind kicsit csalás,mert éltem/voltam kint.Viszont középsuliban(angolt leszámítva) egyiket sem tanutam.Amit tanultam középsuliban az a német,amiből elég gyatra a tudásom,a holland áthallás miatt megértem,de ennyi.

2012. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és gratulálok az elért eredményeidhez, nem semmi! Még annyit visszakérdeznék, hogy miképpen sikerült kijutnod külföldre? Várom a további hozzászólásokat is!
2012. jan. 31. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:
19 évesen lett meg, elsőre angolból :) nálunk gimiben nagyon rossz volt az angol nyelv oktatása, de tudtam, hogy nekem tetszik és majd szeretnék vele vmit, ezért fakultáltam belőle (amúgy is csak 2. nyelvem volt, mert németes tagozatra jártam, és nyilván akkor inkább azt nyomatták). Emelt érettségivel meg lett a középfokom, aztán nyáron egyedül leültem tanulni és december elején mentem vizsgázni. Teljesen egyedül készültem fel, tanár segítsége nélkül. PLuszpontot sem jelent felvételin, mert 2 középfokúval már kilőttem a nyelvvizsgákért kapható összes pluszpontot. Azért tettem le, mert akartam. Imádom az angolt és a következő cél az egy Cambridge nyelvvizsga lesz :) (a mostani ECL). Ja és most olaszul tanulok, itt az alapokat is már egyedül kezdtem.
2012. jan. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:)

Spanyolországban nyári szünetben(egyetem) volt babyszitterkedni,Holland pedig szintén az egyetemből kifolyólag megimerkedtem egy sráccal,aki ma már a férjem,és két kislányom apukája,most is itt lakunk.Angollal meg szerencsém volt,mert anyu és apu is angol-orosz szakos tanár volt.

Így angollal+hollandal mindenképpen mázlim volt,hiszem ide sem idegenek közé jöttem,nem kellett lakást keresni stb.

És Te mit tervezel?Milyen nyelvet tanulsz?

2012. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én németet tanulok, nemrég csináltam meg a középfokot az origónál, ami a diplomához kellett. Minimális tanári segítséggel, nagyrészt egyedül készültem fel rá, most tervezem, hogy megpróbálok egy felsőfokút is, hátha később jól jön...
2012. jan. 31. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:
18, mindenféle tanfolyam, különóra vagy kétnyelvű iskola nélkül. Jó angoltanárunk volt gimnáziumban, meg sokat olvastam angolul.
2012. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
34, németből, Origo. Nem éltem kint, de munkámból kifolyólag sokat beszélgettem német anyanyelvűekkel.
2013. jún. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!